App Store Google Play

Меру Дніпропетровська райради не заважають, але він згоден з партією

21.09.2010 11:51

У Дніпропетровську сьогодні районні ради мерії не заважають, але в Україні в цілому це проблема. Про це 20 вересня в Донецьку на XV всеукраїнських муніципальних слуханнях "Стратегія реформування місцевого самоврядування в Україні" сказав Дніпропетровський міський голова Іван Куличенко.

Мер не забув наголосити свою чільну роль у вирішенні долі дніпропетровських райрад: "Якби я був проти районних рад, їх би давно вже не було". Водночас він підтримав існуючу точку зору Партії регіонів, з подачі якої протягом останнього місяця були ліквідовані районні у місті ради у Києві та Черкасах: "Якщо ми хочемо, щоб виконавча влада мала керованість, то повинні бути підходи однакові для всієї України. У Дніпропетровську сьогодні районні ради не заважають, але в Україні в цілому це проблема є, тому ми говоримо, що її потрібно вирішити на законодавчому рівні".

В даному контексті Іван Куліченко озвучив ідею прийняття закону України, яким би скасовувалися всі районні у місті ради. адже далеко не скрізь регіонали можуть знайти "добре керовану більшість" у містьких радах, яка б ліквідувала ради районів.

На думку Куліченка, сьогодні районні ради приймають лише рішення "хто в них буде головою, скільки буде замів, і як вони їм оплатять зарплату", оскільки бюджет затверджує місто. Саме на рівні мерію фінансуються найбільш витратні питання освіти й охорони здоров'я.

"Виконавча влада може бути під мером або спеціально вповноваженим органом на чолі з мером. Повинні бути єдині завдання під дахом одного будинку. Депутатами одного рівня повинні вирішуватися всі проблеми, а не одні вирішуються в раді, а інші одержують команду, допустимо, звідкись із іншого центра", - аргументував свою позицію мер Дніпропетровська.

Нагадаємо, що саме районна у місті рада є представницьким органом місцевої громади. І хоча на сьогодні вона позбавлена дійсно дієвих важелів керування життям громади, зокрема не вирішує питання збирання та витрати бюджету району, саме в районі мають вирішуватися більшість питань життєдіяльності громадянина: реєстрація актів громадського стану, сплата податків, охорона порядку, військова повинність, майнові зобов'язання, освіта та інші.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...