App Store Google Play

Дорога в нікуди

16.09.2010 08:55

У село до Віктора Федоровича Януковича проклали автобан. На дорозі "державного значення" будівельники поклали надміцний асфальт, який може прослужити без ремонту, як повідомляє преса, до 15 років.

А на двокілометровій ділянці, який з'єднає цей автобан безпосередньо з самим будинком Януковича, шляховики і зовсім планують використовувати якусь супертехнологію- покриття ЛЕМсом, спеціальним захисним шаром. Вздовж всієї дороги вже встановлено європейське освітлення, яке нібито дозволяє бачити вночі, як вдень. Крім того, протягом всієї траси дорожні робітники прибирають з узбіч дрібне сміття: папірці і листя.

Власне кажучи, дорога до села Нові Петрівці, біля якого і розташована резиденція президента, Межигір'я, і раніше була за українськими мірками дуже навіть непоганою - з розміткою і гарним покриттям. Тепер же вона буде просто відмінною. Трас такого рівня в Україні тепер всього дві - одна від Києва до міжнародного аеропорту Бориспіль, через який щорічно літають мільйони українців, інша - від столиці до дому Януковича.

Реконструкція 8 км. дороги від столиці до дому Януковича обійдеться в 50 млн. грн., трохи менше, ніж заплановано в київському бюджеті витратити на ремонт всіх магістралей Києва в 2010 році.

Життя стало налагоджуватися не тільки у жителів села Нові Петрівці. Транспортна інфраструктура почала змінюватися на очах у всіх, хто живе на маршруті руху Президента з дому на роботу. Я не бачив, щоб у Києві будували щось настільки ж швидко і самовіддано, як двоярусну розв'язку біля Гаванського мосту на Подолі. Складається враження, що родичів будівельників хтось взяв у заручники.

Насправді, Януковичу знадобилося всього кілька місяців для того, щоб побудувати віртуальну реальність для себе і своїх колег. Боюся, що в цьому паралельному вимірі і виконуватимуться передвиборчі обіцянки про поліпшення життя прямо сьогодні.

Яка сволота скаржиться на дороги? Мовляв, не такі у нас, як у Центральній Європі? Хто там щось говорив про затори?

 Яка там Європа? У нас Америка!

З дому на роботу їдеш зі свистом миль 100 за годину. Дорога - ідеальна, освітлення не гірше, ніж на хайвеях Лос-Анджелеса. Які там затори? Навіть світлофорів немає. Заходиш на Гаванський міст - краса, Чикаго! На дачу їдеш у Конча-Заспу до товаришів, знову-таки ляпота - Беверлі Хіллз (туди, у Конча-Заспу, де розташовані будинки більшості чиновників, зараз будують третю дорогу державного значення). Які проблеми, хлопці? Ви про що?

Ця дивовижна реальність переслідує Президента і вищих чиновників скрізь.

Напередодні нещодавнього візиту Януковича до Чернівців місцева влада проклала нове покриття на дорозі від аеропорту до Чернівецького державного університету, якою повинен був їхати глава держави. Ці роботи робилися у такому поспіху, що заасфальтували навіть каналізаційні люки.

Там, де Президент не буває, світ виглядає інакше. Нещодавно пощастило мені опинитися в місті Могилів-Подільський, що у Вінницькій області. Мене попереджали, що через місто дороги - у звичайному розумінні цього слова - немає. Не повірив. Виявилося, дійсно - дороги немає, тільки напрямок. Вибоїни в райцентрі зустрічаються такого розміру і з такою частотою, що здається, в небі над Могилевом-Подільським місяць працювали пілоти Люфтваффе.

Паралельна реальність не обмежується лише дорогами. Вона охоплює всі сфери життя. Нещодавно зустрічався я з молодим депутатом. Після різкого зльоту його життя раптом покотилося під укіс, здоров'я дало страшний збій. Він хотів, щоб ми написали про проблеми таких людей, як він. Я говорив, що згоден, проблема є, але треба змінювати всю систему в цілому, всею українське охорону здоров'я. Мені здавалося, що він мене не розумів. Адже йому допомогли лікарі у Франції.

Інші знайомі депутати возять своїх дітей на медогляд до Німеччини. Колишній міністр внутрішніх справ возив свого сина на консультацію до лікаря до Південної Кореї. Президента Віктора Ющенка рятували австрійські лікарі. Сам Янукович робив операцію на коліні в Барселоні. Хлопці, які проблеми з охороною здоров'я? Жодних проблем немає.

За кілька останніх років сформувалася й інша реальність, в якій існують 46 мільйонів людей.

У наступному номері нашого журналу вийде стаття про українських волонтерів, які прагнуть потрапити за кордон. Вона називається Мир, Труд, Май. Її герої - молоді українці - готові платити гроші за те, щоб вирушити на неоплачувані роботи за кордон. Вони згодні культивувати рисові поля у В'єтнамі, прокладати бруківку в Німеччині і фарбувати школи в Марокко, аби вирватися зі своєї країни. Заради цього вони не бояться перспективи жити в наметах, іноді без постільної білизни. Неохоче вони їдуть лише доглядати за старими. Не хочеться здатися надмірно сентиментальним, але в цьому немає необхідності - за всіма людьми похилого віку, наприклад, в Італії, вже доглядають матері цих хлопців.

Ми всі незадоволені зневажливим ставленням до нас з боку співробітників італійського та іспанського посольств, але забуваємо, що в резервацію ми дозволили себе загнати власним політикам. Економіко-політичну резервацію створював, звичайно, не тільки Янукович. Однак у швидкості й мистецтві огорожі себе від своїх виборців з їхніми проблемами Віктор Федорович, судячи з усього, чемпіон.

У юнацтві Будда, тоді ще Сіддхартха, жив у повному достатку, не відчував будь-яких матеріальних труднощів і потрясінь. Лише після того, як він залишив будинок і дізнався про те, що існують хвороби, старість і смерть, він зміг досягти Просвітлення.

Віктор Янукович, на жаль, не Будда. І Просвітлення на особистих автобанах і в барселонських клініках йому не досягти. Але якщо він кілька разів протруситься на вітчизняних вибоїнах і зайде на прийом до українського дільничного лікаря, то, може, і не Просвітлення, а хоча б Осяяння у нього все ж таки може настати.

Корреспондент

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...