App Store Google Play

Дітей від 11 років тепер можна тримати під вартою більше місяця

10.09.2010 10:05

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє затримувати на строк більше 30 діб підлітків від 11 років, підозрюваних у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України проголосували в четвер 9 вересня 246 народних депутатів з 331, зареєстрованих у залі.

Законом вносяться зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, згідно яким особа у віці від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за яке КК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і у випадку, якщо є підстави вважати, що така особа буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей терміном до 30 діб.

Законом установлюється, що цей термін при наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще не більш як 30 діб.

Відповідно до закону, питання приміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або ж органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або сам неповнолітній протягом 3 днів від дня прийняття такого рішення можуть подати апеляцію в апеляційний суд. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про приміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також установлює, що після закінчення строку затримки начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка й передати його батькам або особам, які їх заміняють.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...