App Store Google Play

У Дніпропетровську більшість орендарів землі не доплачують у бюджет

01.09.2010 07:45

З 5519 договорів оренди землі, укладених земельним управлінням Дніпропетровської міськради на 1 липня 2010 року, по 3762 договорам не укладені додаткові угоди по орендній платі зі ставкою 3% від нормативної грошової вартості землі (ставка, законодавчо встановлена ще у 2008 році).

Тобто більша частина договорів оплачується за заниженою ставкою (1% від нормативної вартості землі), що призводить до колосальних недонадходжень у бюджет. Про це повідомила голова тимчасової контрольної комісії Дніпропетровської міської ради по контролю за наповненням дохідної частини міського бюджету й перевірки виконавчих органів міської ради з питань ефективного використання бюджетних коштів Наталія Начарьян, пише Ugmk.info.

«Земельне управління міськради вважає, що стежити за надходженнями орендної плати - функція винятково фіскальних органів, незважаючи на те, що згідно Закону про місцеве самоврядування контроль за сплатою земельних податків є компетенцією місцевих органів влади», - відзначає пані Начарьян. Вказують у земельному управлінні й на неможливість розширювати штат співробітників для того, аби охопити весь фронт робіт.

За результатами аналізу ситуації, комісія рекомендувала міській раді Дніпропетровська створити ще одну структуру, яка б здійснювала цей контроль із боку місцевої влади: приводила договори у відповідність із законодавством, стежила за їх виконанням та мала б можливість стягувати заборгованість.

В якості подібної структури можна було б використати одне з існуючих комунальних підприємств міста, якому міська влада надала б відповідні повноваження, і яке змогло б залучати до співробітництва серйозні юридичні структури.

За інформацією голови тимчасової контрольної комісії, аналіз ситуації по договорах оренди землі триває, у тому числі разом з податковою інспекцією ведеться робота з великими платниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...