App Store Google Play

Людські життя – ціна затягування розгляду судової справи

17.08.2010 13:07

Одними із статутних завдань громадської організації, яку я очолюю, є захист прав людини та боротьба з корупцією. Дуже прикро, що ці суспільні проблеми з часом тільки загострюються.

Не встиг я оприлюднити факти розкрадання бюджетних коштів, сприяння правоохоронцями рейдерству, бездіяльності прокурорів тощо, як виникла чергова потреба розказати людям про те, яка ціна людської свободи та індульгенції на право творити злочини.

З вересня 2009 року і по теперішній час в Баглійському районному суді м. Дніпродзержинська суддею Віктором Савченко розглядається кримінальна справа №36091006. Вона була порушена співробітниками міліції за фактами заволодіння чужим майном шляхом обману, вимагання, використання підробленого документу громадянами Олександром Бурніним, Максимом Верещаком, Лідією Орловою, Станіславом Чередниченко (статті 189, 190, 358 Кримінального Кодексу України). Вищевказані особи обвинувачуються в створенні в м. Дніпродзержинську організованої злочинної групи, яка шляхом зловживання довірою громадян з 2006 по 2009 роки привласнювала їх квартири, маскуючи свої дії як бізнес агенції нерухомості «Імперіал» (пров. Більшовицький, 3, офіс 25). Під час розслідування цієї справи до переліку звинувачених було також додано водія-охоронця Владислава Лутая. Всі ці особи вже біля року знаходяться під вартою в СІЗО м. Дніпропетровська.

Винні у вчиненні серії цинічних злочинів безумовно повинні понести жорстке покарання. За втратою квартир стоять людські долі щонайменше десяти родин, переважно інвалідів, соціально незахищених осіб, осіб похилого віку та тих, які зловживають алкоголем і наркотиками. Але поряд з необхідністю притягнення до відповідальності постає цілком очевидне питання: чи вдасться суду та правоохоронцям повернути постраждалим їхнє майно? І відповідь на нього невтішна. Ні! А причина цьому не тільки в тому, що шахраї вміло приховали отримані від продажу квартир кошти та «переписали» власне коштовне майно на підставних осіб. Справа в тому, що ті члени бандитської групи, які мають неабиякі статки та державні посади, досі знаходяться на волі. Мова йде про дніпродзержинських нотаріусів Володимира Жидкова, Регіну Дербіну, деяких суддів Заводського та Дніпровського районних судів, працівників органів опіки та співробітників місцевої міліції та БТІ.

Після вивчення мною обвинувального висновку, затвердженого 17.09.2009 заступником прокурора Дніпропетровської області Кузьменком С.О., вдалось з'ясувати, що злодії від влади навіть не входять до складу звинувачених. Окрім судді Заводського районного суду Людмили Стасовської в цьому вироку є інформація про злочини ще декількох суддів та працівників органів опіки, прізвища яких, за моєю думкою, навмисно приховані.  А в цей час згідно свідчень постраждалих ці державні службовці погрозами змушували підписувати довіреності на розпорядження шахраями квартирами, судовими рішеннями за підробленими документами знімали з реєстрації мешканців квартир (включаючи дітей), сприяли проведенню незаконної приватизації, тощо. Після цього власників квартир вивозили поза межі міста у віддалені райони, обіцяючи їм великі маєтки та високу грошову компенсацію. Натомість постраждалих без оформлення права власності розміщували в напівзруйнованих будинках, в  яких вони жили інколи без світла, газу та опалення. А грошову компенсацію замінювали каністрами спирту, або наркотичними засобами сумнівної якості.

За свідками сусідів, в одному з таких притулків (яких в селі Мирне Криничанського району налічувалось три) по вулиці Степовій, 6, постійно відбувались сварки між його неблагополучними мешканцями. В деяких випадках вони закінчувались навіть втратою людського життя. Жертви шахраїв регулярно вмирали як від міжусобної поножовщини, так і від хвороб, вживання алкоголю та наркотиків. Антисанітарія та нелюдські умови проживання приводили до тяжких захворювань, зокрема туберкульозу. Але притулки не пустували, на місце померлих регулярно підвозились нові жертви. Ці свідчення отримані мною особисто підчас відвідування місць, де мешкали та продовжують мешкати постраждалі.

Дізнався я про обставини всіх цих цинічних злочинів випадково. В червні цього року до мене звернулася мати Владислава Лутая зі скаргою на те, що він майже рік безпідставно утримується в СІЗО-3 м. Дніпропетровська. Жінка надала нашим адвокатам вивчити обвинувальний висновок проти свого сина. За попередніми висновками, жодних доказів його причетності до діяльності саме злочинної групи в справі не існує, як-то отримання коштів від незаконно проданих квартир, участь в плануванні та організації злочинів, тощо. Просто 24-річний хлопець випадково опинився поряд зі злочинцями, які вдало маскували свої оборудки під офіційний бізнес. Сам Владислав за своїми свідченнями просто тимчасово працював в агентстві нерухомості у якості водія-охоронця та інколи супроводжував звинувачену в шахрайстві пані Орлову. Якщо він якимось чином і порушував закон під час здійснення своїх службових обов'язків, то міра його вини явно не співпадає з висунутими йому звинуваченнями.

З'ясувавши відсутність безспірних доказів вини Лутая як члена злочинної групи, а також відсутність його намірів ухилятися від суду або від виконання його процесуальних рішень, ми порекомендували йому звернутись до суду з заявою про заміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на підписку про невиїзд. 20 та 21 липня 2010 року адвокат нашої організації мав намір під час заздалегідь призначених судових засідань заявити вищезазначені клопотання та клопотання про допущення до участі в справі у якості захисника Лутая і суддя знав про це особисто від мене. Що сталося пізніше примусило мене і написати цю статтю.

Суддя Савченко в порушення вимог кримінально-процесуального законодавства, а саме: ст. 156 КПК про строки тримання під вартою, ст. 257 КПК про безпосередність і усність судового засідання, ст. 262 КПК про право на участь підсудного у судовому засіданні, ст. 263 КПК про права підсудного під час судового засідання, ст. 266 КПК про участь захисника в судовому засіданні, ст. 274 КПК про скасування або зміну запобіжного заходу, ст. 278 КПК про притягнення до відповідальності інших осіб, ст. 280 КПК про відкладення і зупинення розгляду справ, НЕ ПРОВІВ раніше призначені судові засідання в справі 20 та 21 липня 2010 року.

Поза межами судового засідання суддя Віктор Савченко переніс розгляд справи з ЛИПНЯ на ЖОВТЕНЬ! місяць, чим сприяв незаконному утриманню під вартою водія Лутая як мінімум ще на 3 місяці чим порушив норми ст. 59 Конституції України (право на правову допомогу) та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на розумні строки розгляду судової справи).

Але справжня причина незаконних дій судді криється в іншому. По-перше, тільки за останній рік по різним причинам померло декілька постраждалих в справі. Скоро стане так, що буде нікому підтримувати звинувачення в суді та претендувати на відшкодування завданої шкоди на суму більш як мільйон гривень. По-друге, аж ніяк не хоче суддя, щоб «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка», відома своєю безкомпромісною боротьбою з корупцією, з'ясувала та оприлюднила прізвища його колег суддів, які брали активну участь в злочинних діях шахраїв. Наша організація взяла під громадський контроль розвиток подій в цій справі. Вищим посадовим особам держави, керівникам правоохоронних органів і контролюючих інстанцій вже направлені відповідні заяви з вимогою вжити заходів та зупинити суддівське свавілля. Якщо це не зробити, то кожен з дніпродзержинців в будь-який час може стати наступною жертвою шахраїв, втратити свою квартиру та опинитись на вулиці за незаконним рішенням суду або від злочинної дії нотаріусу. Злочинці ще знаходяться на свободі!

Якщо ви стали жертвою шахраїв при купівлі-продажу квартири або будинку, пропонуємо вам безкоштовну юридичну допомогу. Контактні данні ви можете знайти в мережі інтернет на сайті ДПС.

Віталій Купрій, Голова правління «Дніпродзержинської Правозахисної Спілки»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...