Новий керівник Інституту національної пам'яті порушує норми українського та міжнародного права, заперечуючи факт Голодомору. Так прокоментував координатор громадської ініціативи «Оновлення країни» Валентин Наливайченко заяву Валерія Солдатенка про те, що голод 1932-33 років був лише побічним наслідком колективізації і хлібозаготівлі. Гаазький трибунал спеціалізується на розслідуванні злочинів проти людства, в тому числі фактів геноциду. Наливайченко зазначив, що спроби заперечення факту геноциду можуть стати предметом розгляду міжнародного суду в Гаазі, подібно як приховування злочинів геноциду в Руанді чи Югославії.
Екс-глава СБУ нагадав, що 13 січня 2010 року Апеляційний Суд Києва, на підставі масштабного розслідування, проведеного Службою Безпеки України, встановив, що в 1932-33 роках в Україні керівництво компартії на чолі з Й. Сталіним організувало геноцид частини українського народу, внаслідок чого було безпосередньо знищено 3 млн. 941 тис. осіб, а разом з ненародженими - близько 10 млн. осіб.
«Звичайно, директор інституту національної пам'яті, призначений по суті із злочинної організації, читати цей вирок суду ніколи не буде, бо це все одно, що читати вирок самому собі, - наголосив Наливайченко. - Адже саме його, саме комуністична партійна організація в 1919 році вперше створила концтабори на території колишнього Радянського Союзу».
Наливайченко також вважає неприпустимим віддавати Інститутнаціональної пам'яті під управління особі, для якої комуністичні ідеологеми є важливішими за історичну правду: «Це все одно, що начальника тюрми зробити директором бібліотеки. Звичайно, він всі книжки спалить, залишивши тільки Кримінальний кодекс та Історію ВКП(б)».
Як відомо, Валерій Солдатенко, який є членом КПУ, призначений головою Інститут національної пам'яті 20 липня. Він розкритикував роботу свого попередника, заявив, що Голодомор - не геноцид, і назвав присвоєння звань Героїв України Шухевичу і Бандері великою помилкою.
Автор: Зоя КРАСОВСЬКА