App Store Google Play

Міністри дуркують – технікумам горе

31.07.2010 13:05
Вступна кампанія більшості дніпропетровських (а є підозра, що і в інших містах також) коледжів фактично зірвана. Посеред літа, в час, коли вона була в розпалі, коледжі та технікуми займалися профорієнтаційною роботою, почали приймання документів, міністр освіти Дмитро Табачник "розродився геніальною ідеєю" про скасування 12-річної системи навчання у школі.

На сьогодні в області спостерігається дивовижна картина: діти забирають документи з вишів 1-2 рівнів акредитації, аби... повернутися до школи. Замість розпочати професійну освіту молоді люди кращим для себе вбачають "досидіти" ще два роки у школі, аби потім намагатися "втулитися" у виш.

Те, що випускники-дев'ятикласники повертаються в школи, підтверджують і вчителі. Якщо раніше на навчання в 10-11 класи залишалися близько 98% учнів, то із введенням 12-го року навчання їх стало на 15% менше, а старші класи спорожніли наполовину. Тепер вчителі чекають, що вони заповняться учнями.

Але повернення учнів - не головна проблема вчителів - якось вчили подібну кількість дітей і раніше - горе в тому, що за два роки старшокласники мають засвоїти програму, розраховану на три!

"За законом, учень має повне право повернутися в будь-яку школу. Це його особисте право, тому всі навчальні заклади зобов'язані прийняти своїх учнів назад, якщо вони того захочуть", - запевняє начальник управління науки та освіти міськради Світлана Баляй.

Тільки от хто за 2 роки буде в країні готувати їжу, шити одяг, будувати чи зварювати рейки - на це питання не дають відповіді ані наша чиновниця, ані сам пан Табачник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....