App Store Google Play

Міністри дуркують – технікумам горе

31.07.2010 13:05
Вступна кампанія більшості дніпропетровських (а є підозра, що і в інших містах також) коледжів фактично зірвана. Посеред літа, в час, коли вона була в розпалі, коледжі та технікуми займалися профорієнтаційною роботою, почали приймання документів, міністр освіти Дмитро Табачник "розродився геніальною ідеєю" про скасування 12-річної системи навчання у школі.

На сьогодні в області спостерігається дивовижна картина: діти забирають документи з вишів 1-2 рівнів акредитації, аби... повернутися до школи. Замість розпочати професійну освіту молоді люди кращим для себе вбачають "досидіти" ще два роки у школі, аби потім намагатися "втулитися" у виш.

Те, що випускники-дев'ятикласники повертаються в школи, підтверджують і вчителі. Якщо раніше на навчання в 10-11 класи залишалися близько 98% учнів, то із введенням 12-го року навчання їх стало на 15% менше, а старші класи спорожніли наполовину. Тепер вчителі чекають, що вони заповняться учнями.

Але повернення учнів - не головна проблема вчителів - якось вчили подібну кількість дітей і раніше - горе в тому, що за два роки старшокласники мають засвоїти програму, розраховану на три!

"За законом, учень має повне право повернутися в будь-яку школу. Це його особисте право, тому всі навчальні заклади зобов'язані прийняти своїх учнів назад, якщо вони того захочуть", - запевняє начальник управління науки та освіти міськради Світлана Баляй.

Тільки от хто за 2 роки буде в країні готувати їжу, шити одяг, будувати чи зварювати рейки - на це питання не дають відповіді ані наша чиновниця, ані сам пан Табачник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...