App Store Google Play

Українці називають дітей усупереч правопису

27.07.2010 17:19
З початку 2010 року при реєстрації дітей найчастіше використовуються імена Анастасія та Максим. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Мін'юсту.

Загалом з початку року в Україні популярними стали близько 60 імен. Серед жіночих - Анна (Ганна), Дар'я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлізавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна.

Серед чоловічих імен українцям найбільше подобаються Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило), Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид та Марк.

В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов'янські імена як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.

Цікаво, що у Волинській, Житомирській, Одеській областях давньоєврейське ім'я Злата опинилося серед нетрадиційних, а в Дніпропетровській області - серед найпопулярніших. Популярне в Криму ім'я Кіра на Одещині потрапило до рідковживаних. Ім'я Назарій, популярне у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях, у Харківській потрапило до рідкісних.

У більшості регіонів України були зареєстровані дівчата з грецьким ім'ям Євангеліна.

Фіксуються й регіональні уподобання батьків щодо імен, якими вони нарікали новонароджених у першому півріччі 2010 року. Наприклад, у Дніпропетровській області популярним було ім'я Валерій, у Житомирській - Олена, Володимир, Олексій, Тарас, у Закарпатській - Соломія, Каміла, Ксенія, Юліанна, Марина, Роман, у Львівській - Марта, Олег, Василь, Остап, у Миколаївській - Кароліна, Еліна, Матвій. До імен масового поширення на Миколаївщині останнім часом також долучилися імена - Сліна, Мілана, Маргарита, Лев, у Полтавській області - Уляна, у Рівненській - Любомир, Микола, у Сумській - Ксенія, у Тернопільській - Надія, Василь, Ігор, Тарас, Матвій, у Харківській - Ніна, Ксенія, Руслан, Арсеній, Микола, Олег, Сергій, у Хмельницькій - Наталія, у м. Києві - Варвара, Емілія, Аліса, Захар.

При цьому, з початку 2010 року, як і в минулих роках, більшість батьків наполягала на тому, щоб імена Ганна, Христина, Данило, Микита, Кирило були вказані за прикладом російського правопису. Зокрема, у Дніпропетровській області цього року було зареєстровано дітей на ім'я Ніколай, Алєся, Алєксандра, Алєкс. Досить часто, за бажанням батьків, дітям присвоюються імена, які не відповідають правилам правопису і можуть у подальшому спричинити колізію при оформленні будь-яких документів. Наприклад, зустрічаються такі форми імен як Владімір, Данііл, Кірілл, Філіп, Архілес, Радіон. Трапляються такі незвичні форми імен, як Катіріна, Лізавєта, Альона, Павла, Русана, Єлісавета, Иллана, Николиня, Тамарі, Даніяль, Пейтер, Йоланд, Александрос, Доминикас, Йосеф, Югій.

До рідкісних імен з початку 2010 року потрапили такі популярні колись імена як Олесь, Арсен, Влад, Владлен, Герман, Лев, Ніка, Сніжана, Лада, Соломія, Елеонора, Ельвіра, Таміла, Нора, Ляля, Ліка, Дана, Еліна, Нонна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...