App Store Google Play

Цементний завод відзвітував за екологію

20.07.2010 12:44

9 липня,  на території цементному заводі компанії «Хайдельберг» у Дніпродзержинську відбулося перше у поточному році виїзне засідання комісії з оцінки результатів виконання Програми по виходу з екологічної кризи у Дніпродзержинську.

Члени комісії, до складу якої увійшли депутати міської Ради, представники виконавчої влади, державних контролюючих органів і громадських організацій, отримали змогу перевірити правдивість звіту керівників цементного заводу безпосередньо на його території.

Членам комісії був наданий звіт про виконання природоохоронних заходів на Дніпродзержинському заводі ПАО "ХайдельбергЦемент Україна". За даними керівництва цементного заводу компанії «Хайдельберг», загальна сума коштів, що була витрачена підприємством на природоохоронні заходи за період з 2004 по 2009 рік, склала 20 млн. грн.

В найближчому майбутньому планується вжити заходи по скороченню викидів з метою отримання дозволу на зменшення санітарної зони. Скорочення санітарної зони дозволить підприємству зняти з порядку денного питання про відселення жителів.

Окрім цього, планується створити біля Дніпра термінал для виконання вантажних робіт і транспортування цементу річковим транспортом, а також перевести цементні печі на вугільне паливо. Це, за твердженням керівницива заводу, не спричинить збільшення навантаження на навколишнє середовище, оскільки передбачає впровадження технологій останнього покоління. 

Крім того, як зазначили на підприємстві, перехід на тверде паливо розширить можливості цементного заводу по використанню в якості енергетичної сировини різних видів побутових відходів.

В ході засідання було заявлено, що завод може зазнати проблем з отриманням дозволу на викиди на наступний період. Як проінформувала Юлія Муха, представник державного управління охорони навколишнього середовища, дозвіл на викиди для цементного заводу діє до кінця 2010 року, але на сьогоднішній день підприємство досі не виконало близько 17 природоохоронних заходів, які були заплановані в минулому. Це може завадити поновленню дозволу.

Члени комісії ознайомились з результатами перевірки СЕС факту несанкціонованої вантажно-розвантажувальної діяльності на березі Дніпра. На думку головного санітарного лікаря Дніпродзержинська Дмитра Канівського, якщо «ХайльдельбергЦемент» хоче відповідати своєму «зеленому» іміджу, то важливо вести свою діяльність в рамках чинного законодавства. Правий берег планується розвивати в місті як рекреаційну зону, тожкерівництву цемзаводу було запропоновано розглянути альтернативні майданчики для створення терміналу.

Екологічна організація «Голос Природи» порушила питання про рекультивацію територій, які довгі роки забруднювалися цементним пилом. Навіть з урахуванням того, що цемзавод скоротив свої викиди, забруднені землі, на яких проживають 290 сімей потребують відновлення.

Окрім цього, великий неспокій викликає пропозиція про спалювання сміття в печах цементного заводу.

- Ця ідея не буде підтримана громадськістю міста, доки влада не виконає заходи для впровадження системи роздільного збору побутових відходів, - заявив директор екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський.

ГРАД-Дніпродзержинськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...