App Store Google Play

Якщо завтра війна – ворога шапками закидаємо?

19.07.2010 10:44

Янукович таки підписав закон про зміни до бюджету-2010. Це означає, що й без того мізерний бюджет армії скорочено на два мільярди сто тридцять п'ять мільйонів гривень. А ще - це означає, що військових в черговий раз обманули. І зробив це не хто-небудь, а їхній Верховний головнокомандувач. 

Я переконаний, що рішенням про скорочення оборонного бюджету, одним розчерком пера, Янукович серйозно підірвав довіру до себе серед військових. Чому?

Перше. На початку червня Янукович видає свій перший, знаковий указ з військових питань, у якому армії він обіцяє «золоті гори». А саме - з 1 липня безкоштовне харчування усіх контрактників, повна компенсація безквартирним військовим їхніх витрат на піднайом житла, до кінця року будівництво для армії 2000 нових квартир, з 1 жовтня підвищення посадових окладів усім офіцерам. Указ доведений до офіцерського складу.

Друге. Два тижні тому в Севастополі Янукович оголошує рішення удвічі збільшити грошове забезпечення офіцерам-морякам і авіаторам. Офіцери це теж почули.

Третє. Тиждень тому Янукович проводить екстрене засідання РНБО, де ситуація в армії ним оцінюється як надзвичайна, критична, неприпустима, і ставляться завдання щодо кардинального збільшення військового бюджету. Указу з цього приводу ще не видано, але завдяки ЗМІ інформація до армії дійшла. 

Четверте. Два дні тому Янукович підписує закон, яким фіксується позаблоковий статус України. Щоб забезпечити обороноздатність власними силами, без союзників, бюджет армії треба збільшити мінімум у 3-4 рази - військові фахівці це добре розуміють. Про позаблоковий статус офіцери вже знають, а чого він вимагає від армії - загалом розуміють.

І останнє - про це вже дехто забув - хтось у своїй офіційній передвиборчій програмі обіцяв «контрактна армія з 2011 року», не пам'ятаєте, хто саме? Так отож...

А тепер підіб'ємо підсумки - що маємо у сухому залишку?  Указ Януковича не виконано, над ним усе ще розмірковують в Уряді (бо з Азаровим проект указу ніхто не погоджував) і готують проекти рішень Кабміну, на яких поки що стоїть однакова віза Мінфіну - коштів немає. А після підписаного Януковичем секвестру - і не буде. 

Отож з 1 липня ніхто контрактників безкоштовно не харчує, як обіцяли, і коли почнуть - невідомо. 

Витрати на піднайом житла ніхто не компенсує, і коли Кабмін прийме відповідну постанову - невідомо. Причина та ж сама: коштів немає, а МВФ не дрімає - фіксує будь-які спроби Кабміну збільшити бюджетні витрати...

З обіцяними 2000 квартир складніше: якщо у нинішньому бюджеті передбачалося 56 мільйонів гривень, то після секвестру в загальному фонді на «житло військовим» залишилося - нуль гривень нуль копійок.

З підвищенням на 55% посадових окладів офіцерам - ще складніше, бо доведеться збільшувати бюджет не лише Міноборони, а й Пенсійного фонду (закон вимагає перерахунку пенсій). 

Загальна потреба додаткових бюджетних коштів на реалізацію обіцяного Януковичем у 2010 році оцінюється в 9-10 мільярдів гривень. «Вартість» позаблокового статусу - це ще вдвічі більше цієї суми, бо армія без техніки і без бойової підготовки не зможе захищати країну. 

І от за таких умов рішенням Януковича бюджет не збільшено, а зменшено - на 2,135 мільярдів гривень! А крім того - не всі про це знають - своїм указом від 3 червня Янукович вилучив із Державної програми розвитку ЗС на період до 2011 року вимогу «забезпечити щорічне фінансування армії в розмірі не менше 2% ВВП». Виходить, однією рукою Верховний головнокомандувач підписує рішення про розвиток армії, іншою - про її руйнацію?! 

Як таке можна пояснити? І чи можна взагалі? Як не дивно, але виявляється, що можна... У приватних розмовах впливові регіонали заспокоюють, мовляв, нічого страшного: по-перше, не все обіцяне президенти виконують, до цього вже звикли; по-друге, от отримаємо кредит від МВФ, тоді одразу й збільшимо бюджет армії і нікуди МВФ не дінеться, якось змириться...

Причина секвестру бюджету зрозуміла - потрібен кредит МВФ. Але ж не МВФ визначає, які саме статті бюджету скорочувати!

І наостанок питання: кого Янукович такими діями хоче обманути - армію, МВФ, чи самого себе?

Читайте більше на http://grytsenko.com.ua/

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...