App Store Google Play

У Дніпропетровську вийшов новий том «Усної історії Степової України»

15.07.2010 13:19
У рамках проекту «Села України» міжнародної організації «Інститут Україніки» вийшов друком 8-й том «Усної історії Степової України», повідомляє "Радіо Свобода".

Восьмий том книги репрезентує матеріали дослідницької експедиції до села Сурсько-Михайлівка Дніпропетровської області. У селі попрацювали науковці Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького, «Інституту Україніки», Інституту української археографії та джерелознавства НАН України.

Унікальність видання у тому, що старовинне козацьке село Сурсько-Михайлівка, засноване легендарним запорожцем Микитою Коржем, досі було мало досліджене.

Книга орієнтована на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією та віруваннями народу.

Сурсько-Михайлівка, село в Солонянському районі Дніпропетровщини, відоме тим, що є місцем розташування старовинного цвинтаря та могили запорожця Микити Коржа (1731-1835 роки).

Микита Корж був довіреною особою останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, свідком останніх днів Січі. Незадовго до смерті його усні оповіді про побут запорожців, історію Січі та її закони записали церковники, а по тому унікальні свідчення в літературній обробці вийшли друком як «Устное повествование бывшего запорожца».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...