App Store Google Play

Вирваний рік

13.07.2010 14:31

Верховна Рада 6 липня проголосувала за скасування 12-річної школи. Законодавчу ініціативу коаліції підтримали 248 народних депутатів. «З 1 вересня ми і далі навчатимемося 11 років. Я сподіваюся, що президент підпише цей закон», - заявив перший віце-спікер, один з авторів законопроекту Адам Мартинюк.

Можливо, Мартинюку невідомо, що продовжити навчатися за 11-річною системою «ми» не можемо - майже всі українські школярі наразі навчаються за 12-річною програмою, і лише випускники-2011 закінчують своє навчання за 11-річною. Поступове запровадження 12-річної середньої освіти почалося десять років тому, для чого було переписано всі навчальні програми, надруковано нові підручники, витрачено чимало ресурсів. Як уже писав Тиждень (№ 7/2010), перехід на 12-річку був зумовлений бажанням наблизити українську освіту до європейський стандартів, а також потребою розвантажити школярів, розтягнувши шкільні програми у часі.

Зараз абсолютно незрозуміло, яким чином можна менше ніж за два місяці написати нові навчальні програми та надрукувати нові підручники для 11-річки. Також питання, що буде зі школярами, які навчаються за 12-річною системою: раптове переведення їх на 11-річку стовідсотково призведе до того, що деякі шматки програми учням не викладатимуть. Як із цим бути, в парламенті не обговорювали. «Яким саме чином система освіти перейде зараз на 11-річку, я не знаю, - каже член Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Олесь Доній. - Думаю, що народні депутати про це не надто дбали. Взагалі ухвалення цього закону є нелегітимним, оскільки не було нормального засідання комітету. Члени коаліції зібралися на засідання комітету без його голови, без кворуму й ухвалили рішення».

Проте міністр Дмитро Табачник уже встиг висловити свою радість із приводу прийняття законопроекту. «Для цього зроблено всі розрахунки. Ми встигаємо абсолютно нормально переглянути навчальні програми, розвантажити їх», - повідомив міністр. За його словами, якби закон не ухвалили, на освіту чекала б катастрофа: протягом року довелося б увести 17 тис. додаткових ставок учителів, що абсолютно неможливо. Цікаво, що в лютому колегія Міністерства освіти зробила заяву, в якій просила не робити поспішних рішень щодо зміни кількості років навчання у школі. Серед іншого в заяві йшлося про те, що 10-річна шкільна освіта позбавить роботи 100 тис. учителів.

Також новий закон вводить обов'язкову дошкільну освіту - з п'яти років діти матимуть відвідувати підготовчі класи у дитячому садочку. Втілити це в життя буде не простіше, ніж за два місяці переформатувати всю шкільну освіту, оскільки місць у дитячих садочках вистачає лише для половини українських дошкільнят (Тиждень, № 42/2009).

Скидається на те, що головна мета нового закону - уніфікувати українську та російську освіту. «Оскільки головна ідеологія нинішньої влади - російський націоналізм, то відповідно основний напрям реформ - уніфікація українського та російського освітнього простору», - впевнений Доній. Справді, з усіх сусідніх країн лише Росія та Білорусь мають 11-річні системи навчання у школі. Втім, зміна кількості років навчання також дасть можливість Партії регіонів та особливо й особисто міністрові освіти Дмитрові Табачнику здійснити давні мрії: під егідою створення нових шкільних програм змінити їхнє наповнення на «ідеологічно правильне», а також надрукувати відповідні підручники.

УТ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...