App Store Google Play

Театралізація: Ірина Зайцева взялася за бульвар

13.07.2010 08:29

Театральний бульвар, що у центрі Дніпропетровська, вже кілька разів зазнавав змін на догоду представникам вади. Зокрема, свого часу останні нагнали з історично "насидженого" місця продавців книг, мотивуючи це тим, що від книжок на розкладках страждає зовнішній вигляд Театралки.

Втім, від ініційованої владою появи замість любительських розкладок та яток сотні монументальних металевих конструкцій типу "торговий павільйон" зовнішній вигляд бульвару не покращився, натомість книжники залишили насиджені місця через непомірну плату за користування потворно-примітивними, однак недешевими торговими точками і з інтелектуального центру Дніпропетровська Театральний бульвар перетворився на звичайнісінький базар з ширвжитком, піратськими дисками та пиріжками й чебуреками. 

Відтоді на театралці ключові позиції зайняли вже кілька магазинів побутової техніки, колишні казино, а нині - інтернет-клуби, а після пожежі на Слов'янці тут-таки улаштувалися торгівці джинсами та спідньою білизною.  Книжники ж змушені були або закрити бізнес, або шукати інші місця, що деякі і зробили, перебазувавшись зрештою у розташований неподалік "Скорпіон", який з точки зору оренди виявився дешевшим за місця просто неба на сусідньому бульварі.

Максимум, на що спромоглася влада - облаштувати початок Театрального бульвару, встановивши лавки та ліхтарі. Тепер з черговою ідеєю "облагородження" бульвару виступила заступниця міського голови Ірина Зайцева. Як відомо, Ірина Георгіівна має хист перетворювати усе, за що візьметься, на об'єкт для заробляння грошей (згадаймо хоча б парк Глоби з його озерковим керівництвом!). При цьому зовсім не факт, що від такої заповзятливості виграють городяни.

От і зараз в інтерв'ю виданню РІЦ пані Зайцева пафосно заявила, що Театральна площа нарешті почне виправдовувати свою назву і стане дійсно театральною. При цьому чиновниця визнала, що "книжковою" площу назвати не можна, адже власне книжок там майже не лишилось.

Книжок на "книжковому" не залишилось, пиріжки прибутку не приносять, пірати - за визначенням - теж. Відтак, всі кіоски, лотки та павільйони будуть демонтовані, причому у найкоротші терміни, аби, як заведено мером Куліченком, встигнути з реконструкцією до Дня міста.

Останні два слова мають магічну силу, адже шляхетною метою зробити щось (чи то бульвар, чи то дорогу, чи фонтан) до дня народження Дніпропетровська влада виправдовує і "випадково" зрубані дерева, і поспіхом покладений асфальт, і тяп-ляп наліплену плитку або відсутність ливневок на "реконструйованих"  вулицях. Під час підготовки до найголовнішого міського свята вже ніхто не  звертає уваги на вартість та якість матеріалів, головне - встигнути до Дня міста!

Чиновниця малює читачам райдужну картинку майбутнього головного культурного майданчика міста, де в святкові дні просто неба гратиме симфонічний оркестр, а городяни долучатимуться  до кращих шедеврів світової класики. Вочевидь, солодкою перспективою відкритих майданчиків Ірина Георгіївна всерйоз планує перебити гіркий присмак від втрати дніпропетровцями найстарішої в місті музичної школи, яка виховала не одне і не два покоління закоханих у музику містян.

Та й на самій Театралці ще 10 років тому звучала музика: так само просто неба, на лавках, вечорами, після закриття книжкового ринку влаштовувала імпровізовані концерти під гітару молодь.

Чим закінчиться чергова ініціатива Зайевої і компанії - побачимо вже незабаром, День міста не за горами. Наразі тішить лише те, що відкриватиме нову "культурну зону" не улюблений співак діючого президента і патрона Зайцевої - взірець несмаку Філіп Кіркоров, а народна артистка Грузії Тамара Гвердцителі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якщо Україна усьому світу щодня доводить про те, що росія агресор, росія окупувала Крим, а на Сході України війна з росією! То як можна відправити на Євробачння тих, хто їздить на гастролі розважати р...
Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...