App Store Google Play

Свято-Троїцький собор нарешті дочекався реставрації

13.07.2010 14:33
Працівники підприємства „Укрєврокровля" з Дніпропетровська розпочали виконання зовнішніх робіт на Свято-Троїцькому соборі. Про це стало відомо з інформації виконкому Новомосковської міськради.

Висотники-професіонали замінюють проіржавілі елементи даху дзвіниці, знімають стару фарбу зі стін, яка там накопичувалась ще з часу її будівництва. За словами робітників, складнощів додає те, що будівля храму зроблена з дерева, що унеможливлює використання, наприклад, паяльних ламп для зняття старої фарби, тому доводиться працювати спеціальними промисловими фенами.

Після очистки зовнішньої поверхні будівель проводитимуться реставраційні роботи, ґрунтування дерев'яних елементів та фарбування собору.

Кольорова гамма собору залишиться незмінною - білі стіни, зелені бані.

Акція зі збирання коштів на ремонт і реставрацію Свято-Троїцького собору триває. Кожного, хто пожертвував, акуратно записують до спеціально виготовленої для цього книги.

Довідка: Новомосковську церкву вважають шедевром дерев'яної монументальної архітектури козацького бароко 18-го століття. Це єдиний дев'ятибаневий хрестово-купольний храм у світі, він також внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

За понад 200-річну історію пам'ятку світової архітектури реконструювали тільки раз. Сучасна реконструкція має обійтись у 13 мільйонів гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...