App Store Google Play

БЮТ оскаржуватиме закон про вибори

13.07.2010 15:14

БЮТ оскаржить в Конституційному Суді закон про місцеві вибори. Про це йдеться в заяві блоку.

«На наше переконання, неконституційність є настільки очевидною, що її не зможе ігнорувати навіть такий суд, яким є КС в його теперішньому форматі, навіть після призначення Януковичем на посаду глави суду його земляка з Макіївки», - зазначають у БЮТ.

БЮТ також запевняє, що партії, які входять до блоку, візьмуть участь у місцевих виборах .

«Ми знайдемо технологічну можливість забезпечити спільну участь у виборах всіх партій, які утворили БЮТ та співпрацюють з Блоком в межах об'єднаної демократичної опозиції», - наголошується в заяві.

«Губернаторам, до речі, вже наказано подати до правоохоронних органів списки найбільш активних та дієздатних «бютівців» на місцях, які можуть створити реальні проблеми для виборчої кампанії Партії регіонів», - зазначають у БЮТ.

У Блоці Тимошенко вказують, що новий закон, повернувши змішану пропорційно-мажоритарну систему виборів, дає «широке поле для застосування адміністративного ресурсу, проведення до місцевих Рад лояльних до влади місцевих жирних котів».

«По-друге, запровадивши мажоритарну систему виборів, Янукович в той же час позбавив громадян права самовисування власних кандидатур. Більше того, право висувати претендентів на посади міських голів так само визнається лише за політичними партіями, що віддзеркалює прагнення Партії регіонів поставити під власний контроль сотні мерів-господарників», - наголошується в заяві.

«По-третє, Янукович звужує права та можливості своїх політичних конкурентів, обмежуючи участь у виборах лише для тих партій, чия місцева організація була зареєстрована за рік до цих виборів», - вказують у блоці.

«По-четверте, для тих кандидатів, які будуть «неправильно» вести себе вже під час самої кампанії, у новому законі передбачена довільна процедура скасування реєстрації. Через цю норму існує доволі висока ймовірність, що комісії будуть масово позбавляти «ненадійних» кандидатів права брати участь у виборах», - зазначається у заяві.

«По-п'яте, самі комісії повністю контролюватимуться владою. Новий закон відмовляється від принципу пропорційного представлення політичних сил у керівництві територіальних комісій. До формування територіальних виборчих комісій не допускаються представники позапарламентських партій, а формування комісій представленими у парламенті партіями дозволяє владі мати в кожній комісії більшість сформовану правлячою коаліцією ПР, КПУ та БЛ», - наголошують у БЮТ.

«По-шосте, закон передбачає безконтрольне друкування бюлетенів та відсутність їхнього належного захисту», - вказують опозиціонери.

«Нарешті, Урядом підготовлено і вже внесено на розгляд парламенту законопроект із промовистим номером № 6669, яким фактично узаконюються «каруселі» на виборах. Зокрема, пропонується надати органам ведення Реєстру виборців право тимчасово міняти виборцеві місце голосування без зміни його виборчої адреси», - попереджає БЮТ.

При цьому соратники Тимошенко наголошують, що «вибори 31 жовтня - це не гра за правилами, це гра з правилами на користь однієї з політичних сил, і не випадково влада призначила їх на «свято» всілякої чортівні».

Водночас, при ухваленні Закону депутати фракції Блоку Юлії Тимошенко демонстративно залишили сесійну залу, відмовившись від боротьби за весення відповідних поправок, які мали б зробити Закон про вибори більш конституційним.

Варто зауважити, що визначена свіжоприйнятим законом заборна брати участь у виборах лише тим з партій, чиї місцева організація були зареєстровані менше, ніж за рік до майбутніх виборів, є на руку як Партії регіонів, так і бютівцям. Адже попри необхідність проведення певного ребрендингу - законом також передбачений  "безблоковий" статус учасників виборчих перегонів - партія Батьківщина, яка є основою БЮТу, під обмеження не підпадає, натомість ця норма звужує коло її потенційних суперників. Нещодавно створені політиками "нового покоління" партії, котрі могли б скласти конкуренцію вічноопозиційному БЮТу, цього року не "зіграють".

Теги: БЮТ, суд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...