App Store Google Play

Рада ввела змішану виборчу систему без участі блоків на місцевих виборах

12.07.2010 15:05

Верховна Рада встановила, що місцеві вибори проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

За прийняття в цілому законопроекту №6601 "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" проголосували 259 депутатів за мінімально необхідних 226.

Зокрема, парламент визначив, що вибори депутатів Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% - за списками політичних партій, а 50% - за мажоритарною системою відносної більшості).

Вибори сільських, селищних, міських голів будуть проводитися тільки за мажоритарною системою відносної більшості (обраним вважається кандидат, що отримав понад 50% голосів виборців, які взяли участь у виборах).

Відповідно до прийнятого закону, висувати кандидатів у депутати можуть тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня яких зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Самовисування дозволяється на виборах сільського й селищного голови.

Виборчий процес триватиме 50 днів.

Територіальні виборчі комісії будуть формуватися за поданням місцевих організацій, представлених у поточному скликанні Ради політичних партій.

Склад дільничних виборчкомів буде формуватися за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати за мажоритарною системою, а також за поданням кандидатів, висунутих від мажоритарних округів.

Під час розгляду відповідного законопроекту в другому читанні парламент вилучив з нього вимоги щодо внесення кандидатами в депутати й сільські, селищні, міські голови грошової застави при балотуванні.

У перехідних положеннях закону зазначається, що 31 жовтня пройдуть чергові вибори всіх місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, крім мера Києва, Київської міської ради й Тернопільської обласної ради.

Рада розглядала законопроект близько 6 годин, розглянувши 1 351 поправки.

Як повідомлялось, Рада призначила чергові місцеві вибори на неділю, 31 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...