App Store Google Play

Новомосковськ: територія без целофану

12.07.2010 21:46

Міська влада Новомосковська зобов'язала усі крамниці перейти на паперове упакування. Воно дорожче за поліетилен, але не шкодить довкіллю.

За повідомленням ТСН, на сесії міської влади постановили, що целофан - у вигнання. Оазу екологічного щастя створюють коштом покупців та торговців. У мерії зазначають, що це копійки порівняно з затратами на прибирання шкідливих відходів.

Власники крамниць зізнаються, що новації мерії їх приголомшили і наразі підраховують збитки. А тим часом у крамницях тривають перевірки. Наразі вже половина магазинів має в арсеналі паперові торбинки. Деякі видають безкоштовно.

Найгірше сприйняли новації великі супермаркети. Лише один погодився на папір. Кажуть, що паперові пакети дорого обходятся і вони не такі вмісткі.

Штрафувати підприємців за ігнорування новацій міська влада не у змозі, однак намагається вплинути іншим чином.

У мерії пояснюють: щоби залишити нащадкам чисту землю, згодяться усі засоби. За рік у Новомосковську викидають на смітник півмільйона целофанових торбинок. Наголошується, що целофан не розкладається, і утилізується до 400 років.

У новомосковській мерії вже попросили Кабмін, Верховну Раду та Президента оголосити всеукраїнську війну з целофаном.

Світ поступово відмовляється від упаковки з поліетилену для харчових продуктів з екологічних міркувань: поліетилен становить серйозну загрозу для довкілля, період розпаду пакета сто і більше років. До того ж, при переробці поліетилену виділяються у повітря токсичні речовини. За твердженням фахівців, 60% усіх захворювань в Україні спричинені саме несприятливими еклогічними умовами. За даними Мінекології, наразі на території країни накопичилось понад 25 мільярдів тонн відходів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...