App Store Google Play

В історичному музеї відкрито виставку "Невтомний збирач старовини"

05.07.2010 12:58
В історичному музеї ім. Яворницького розпочала роботу виставка, присвячена 155-річчю академіка Дмитра Яворницького.

Як повідомили в музеї, до  експозиції увійшли найцінніші раритети з колекцій Дмитра Яворницького, зокрема, археологічні пам'ятки, зібрані як самим академіком, так і археологами, які працювали під його керівництвом. В колекції - унікальні кириличні стародруки ХV-ХVІІІ ст., оздоблені дорогоцінними металами, культова пластика, козацька зброя і обладунки, зразки українського декоративно-прикладного мистецтва, старовинні годинники та багато іншого.

За час свого керування дніпропетровським історичним музеєм Дмитро Яворницький зумів перетворити звичайний губернський музей у справжню скарбницю пам'яток історії.

Яворницький був однією з найяскравіших постатей не лише української, а й загальноєвропейської культури - вчений-енциклопедист, охоронець пам'яток старовини, дослідник в різних галузях гуманістики, талановитий письменник; невтомний діяч національного громадського і просвітницького руху, український патріот.

Майже всі грані непересічної особистості організатори намагались представити на виставці. Найбільш повно громадську роботу академіка, контакти з сучасниками відображає приватне листування.

Загалом епістолярна спадщина історика, яка зберігається у Дніпропетровську, налічує шість тисяч листів від понад півтори тисячі кореспондентів - М. Грушевського, О. Потебні, М. Лисенка, О. Пчілки, М. Коцюбинського тощо.

Виставка триватиме до середини грудня. Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний - понеділок); Вартість квитків: 2 грн. для дітей; 4 грн. для дорослих.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...