У Дніпропетровську в житлових багатоповерхівках, що обслуговуються управлінням житлового господарства міської ради, за рахунок міського бюджету встановлюють ліфти з комп'ютерним забезпеченням. Таких наразі в місті аж.... два!
Як хваляться чиновники, встановлена у ліфті система диспетчеризації дозволяє контролювати його роботу та стежити за його станом. На головний комп'ютер надходить інформація про те, хто і коли користується ліфтом, а у разі несправності повідомляється, на якому поверсі ліфт зупинився, прізвище, ім'я та телефон мешканця під'їзду, який знаходиться у кабіні і навіть температуру повітря у кабіні. Окрім того, стверджують в управлінні ЖКГ, система навіть визначає причину несправності.
За такий сервіс з кожної квартири у багатоповерхівці стягуватиметься щомісяця п'ять гривень. Сума досить прийнятна - дніпропетровці говорять, що готові витягати п'ятірку з гаманця за якісно працюючий безпечний ліфт.
За повідомленням прес-служби міськради, комунальники планують продовжувати встановлювати у під'їїздах нові ліфти. Втім, судячи з жахливої ситуації з технічним станом ліфтів у Дніпропетровськку, невтішної ситуації з наповненням міської скарбниці та з огляду на чималу вартість сучасного дива техніки, навряд чи справа зайде далі вихвалянь кількома екземплярами новинки на рік. Адже справа не в самій системі диспетчеризації - переважна більшість ліфтів у місті давно вже віджили свій термін експлуатації і зараз або стоять, або ж мешканці користуютсья темними, занедбаними смердючими кабінами на свій страх і ризик. За відсутності кнопок виклику та тих, які потрібно натискати аби дістатися до потрібного поверху, з ледь жевріючою лампочкою та дверима, що дихають на ладан, про комп'ютерне забезпечення ліфту наразі можна лише мріяти.
Автор: Орина ВАЩУК