App Store Google Play

З тіла країни мають зникнути плями-могильники – Наливайченко

30.06.2010 12:23

Координатор Громадської ініціативи «Оновлення країни» Валентин Наливайченко, перебуваючи у Дніпропетровській області, спільно з партнерами з Громадського активу Дніпра відвідав хвостосховище відходів уранового виробництва біля міста Дніпродзержинськ.

Об'єкти колишнього Придніпровського хімічного заводу - дві секції хвостосховища «Сухачівське» - перебувають в аварійному стані. Їхні невіддільні складові - водонасосні станції і трубопроводи - цілком знищені; подання води на хвостосховища для захисту прилеглих територій від радіоактивного пилу припинено. У результаті це призвело до появи відкритих ділянок, котрі фахівці називають «радіоактивними пляжами».

Вивчивши ситуацію на об'єкті, Наливайченко заявив, що така проблема потребує якнайширшого публічного розголосу. Він також запевнив, що «Оновлення країни» звернеться до уряду з вимогою направити на місце урядову комісію і вимагатиме реальних кроків.

«По-перше, відпрацьоване хвостосховище має бути надійно закрите, щоб місцеві мешканці були захищені від випромінювання і поширення радіоактивного пилу», - наголосив координатор «Оновлення країни».

«Наступне - слід створити всі умови для того, щоб друге хвостосховище працювало у контрольований і законний спосіб, щоб сюди не вивозили відходи потайки і без дозволу», - додав він.

Наливайченко також підкреслив, що після вирішення цих проблем на місці повинна з'явитися постійна лабораторія, яка б здійснювала екологічні експертизи і контролювала рівень небезпеки для людей.

«Потрібно звертатися до європейських структур, брати кредити і створювати тут нормальне прозоре підприємство, яке б контролювало процес консервації відходів. Плями-могильники з тіла нашої держави мають зникнути», - підсумував Наливайченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...