App Store Google Play

Мінпаливенерго перешкоджає діяльності громадських діячів та журналістів

29.06.2010 18:00

29 червня відбулась чергова громадська інспекція об'єктів уранового виробництва колишнього ВО «ПХЗ».

На запрошення голови правління громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» Віталія Купрія в інспекції взяли участь: лідер громадської ініціативи «Оновлення країни» екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, координатор організації «ГРАД» Андрій Денисенко, заступник керівника Альтернативного виконкому м.Дніпродзержинська Валерій Пархомчук, представники ЗМІ та інші зацікавлені особи.

Віталій Купрій озвучив проблему аварійності хвостосховищ відходів уранового виробництва. Зокрема вказав присутнім на бездіяльність влади, щодо приведення їх в екологічно безпечний стан. Наразі ці хвостосховища частково висохли, на поверхні їх з'явились численні радіаційні пляжі, з яких радіаційно забруднені речовини потрапляють на сільгоспугіддя агрофірми «Наукова» а далі на обідні столи громадян. Члени інспекції побачили масштаби розкрадання державного майна (насосних станцій та труб), яке сприяло загостренню екологічної проблеми. 
Це вже не перший раз, коли правозахисники намагаються привернути увагу держаних діячів до вирішення екологічних проблем регіону. Валентин Наливайченко зі свого боку пообіцяв їм в цьому допомогу.

Окремим питанням стала необхідність відновлення проектних можливостей хвостосховища Сухачівське Секція 2 для подальшої експлуатації. Воно потрібно, зокрема, для того, щоб в регіоні і особливо в м.Дніпродзержинську запрацювала хімічна промисловість. Для цього треба відновити подачу води на це хвостосховище, яка повинна накрити оголені відходи та захистити навколишнє природне середовище. 

Під час інспекції були виявлені факти незаконної утилізації біля 20 тон хімічних відходів державного підприємства «Цирконій». Ці відходи у вигляді рідини перевозились в цистернах вантажним автомобілем з причепом (КАМАЗ) та були вилиті в аварійне хвостосховище. 

При перевірці документів водія було з'ясовано, що вони підписані ще колишнім директором паном Ліндтом, який був звільнений 2 місяці тому. В цей самий час необхідне узгодження з печаткою та підписом директора державного підприємства «38 ВІТЧ» пана Каплі, що охороняє об'єкти колишнього ВО «ПХЗ», взагалі було зроблено на ксероксі. За даним фактом «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» планує звернутись до правоохоронних органів.

Наприкінці інспекції стався інцидент, який є прикрим для працівників ДП «38 ВІТЧ». Кортеж з автомобілів громадських діячів та журналістів був протизаконно зупинений на дорозі, яка проходить повз хвостосховища. На шляху інспекції був поставлений автомобіль «НИВА» з емблемою Міністерства палива та енергетики України. Таким чином державні охоронці намагались перешкодити законній діяльності громадськості. Після тривалого з'ясування відносин під дощем, охоронці під тиском відеокамер та аргументів правозахисників були змушені відступити.

Богдан ХОРОБРИЙ, grad-dndz.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...