App Store Google Play

У Петриківці пройшов щорічний ярмарок народних майстрів

28.06.2010 11:08

У Петриківці, на Дніпропетровщині, цими вихідними втретє провели всеукраїнський фестиваль народної творчості «Петриківський дивоцвіт». Ярмарок, за традицією, відбувся на селищному стадіоні.

Участь у святі творчості взяли майстри народних промислів - ковалі, гончарі, ткачі, вишивальниці, різьбярі, художники - як продовжувачі столітніх традицій, так і винахідники оригінальних авторських технік. Загалом вони представили понад 20 видів народних ремесел. Поряд з майстрами петриківського розпису презентувалися витинанки, картини з солоного тіста, оберегові ляльки, вишиті хрестиком та гладдю наддніпрянські рушники, витинанки, іграшки з соломки та коріння, глиняний посуд та багато іншого.

Привертав увагу й авторський живопис. Так, художниця з Дніпропетровська Світлана Іванченко здивувала відвідувачів картинами та гобеленами ручної роботи, викладеними з натуральних матеріалів - піску та дрібних мушельок.

Кожен район і місто представив свій стенд з роботами народних майстрів, короваями, а також з ілюстраціями місцевих туристичних маршрутів та експонатами з районних та сільських краєзнавчих музеїв.

Чи не найцікавішу експозицію, зокрема, привіз краєзнавчий музей села Покровського, що на Нікопольщині, де свого часу знаходилась остання Запорозька Січ. На виставці з покровчан можна було побачити старовинну козацьку зброю та обладунки, сакральні речі з козацьких церков, а також старовинні вишиті речі.

Окрім виставки-ярмарку, у програмі фестивалю було свято короваю, ігри, конкурси з призами, козацькі розваги, концерт фольклорних колективів, майстер-класи з ремесел, частування національними стравами, презентації «зелених» туристичних стежок та маршрутів.

Організатори зазначили: цього року фестиваль був своєрідним творчим звітом розвитку сільського та зеленого туризму в краї.

Усіх охочих запрошували відправитися на екскурсію «зеленими» садибами Дніпропетровщини, аби познайомити з їхніми господарями та рекреаційними послугами.

Екскурсантам пропонували відвідати музей козацтва і відтворену козацьку Січ, пройти майстер-клас з національного бойового мистецтва, оглянути виставкові зали та майстерні Центру народного мистецтва «Петриківка», придбати ексклюзивні петриківські сувеніри.

За словами директора Центру «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини Лариси Філінової, метою фестивалю «Петриківський дивосвіт» на Придніпров'ї є пропаганда українського мистецтва та «зеленого» туризму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...