App Store Google Play

У Петриківці пройшов щорічний ярмарок народних майстрів

28.06.2010 11:08

У Петриківці, на Дніпропетровщині, цими вихідними втретє провели всеукраїнський фестиваль народної творчості «Петриківський дивоцвіт». Ярмарок, за традицією, відбувся на селищному стадіоні.

Участь у святі творчості взяли майстри народних промислів - ковалі, гончарі, ткачі, вишивальниці, різьбярі, художники - як продовжувачі столітніх традицій, так і винахідники оригінальних авторських технік. Загалом вони представили понад 20 видів народних ремесел. Поряд з майстрами петриківського розпису презентувалися витинанки, картини з солоного тіста, оберегові ляльки, вишиті хрестиком та гладдю наддніпрянські рушники, витинанки, іграшки з соломки та коріння, глиняний посуд та багато іншого.

Привертав увагу й авторський живопис. Так, художниця з Дніпропетровська Світлана Іванченко здивувала відвідувачів картинами та гобеленами ручної роботи, викладеними з натуральних матеріалів - піску та дрібних мушельок.

Кожен район і місто представив свій стенд з роботами народних майстрів, короваями, а також з ілюстраціями місцевих туристичних маршрутів та експонатами з районних та сільських краєзнавчих музеїв.

Чи не найцікавішу експозицію, зокрема, привіз краєзнавчий музей села Покровського, що на Нікопольщині, де свого часу знаходилась остання Запорозька Січ. На виставці з покровчан можна було побачити старовинну козацьку зброю та обладунки, сакральні речі з козацьких церков, а також старовинні вишиті речі.

Окрім виставки-ярмарку, у програмі фестивалю було свято короваю, ігри, конкурси з призами, козацькі розваги, концерт фольклорних колективів, майстер-класи з ремесел, частування національними стравами, презентації «зелених» туристичних стежок та маршрутів.

Організатори зазначили: цього року фестиваль був своєрідним творчим звітом розвитку сільського та зеленого туризму в краї.

Усіх охочих запрошували відправитися на екскурсію «зеленими» садибами Дніпропетровщини, аби познайомити з їхніми господарями та рекреаційними послугами.

Екскурсантам пропонували відвідати музей козацтва і відтворену козацьку Січ, пройти майстер-клас з національного бойового мистецтва, оглянути виставкові зали та майстерні Центру народного мистецтва «Петриківка», придбати ексклюзивні петриківські сувеніри.

За словами директора Центру «зеленого» туризму та народних ремесел Дніпропетровщини Лариси Філінової, метою фестивалю «Петриківський дивосвіт» на Придніпров'ї є пропаганда українського мистецтва та «зеленого» туризму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...