App Store Google Play

Глоба би плакав

27.06.2010 18:16
"Місто-сад" - таким, за свідченням істориків, задумали Катеринослав провідні архітектори кінця ХVIII століття. Зараз Дніпропетровськ вже навіть віддалено не нагадує одне з найбільш зелених міст України. Тепер це місто чавуну і сталі, великих грошей і великих оборудок, кузня кадрів і колиска рейдерства. Саме рейдерство стало візитівкою нашого міста. У такий спосіб в Дніпропетровську можна отримати все: від заводу і до парку.

Більше двох років тому в руки рейдерів перейшов Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби. Прохолодним березневим ранком приміщення дирекції захопили браві хлопці в камуфляжній формі. Вхідні ворота та металеві двері вони зламали, нічного охоронця просто скрутили і викинули за огорожу, самі ж облаштувались в будівлі Літнього театру.

Здавалося б, навіщо грізним піратам потрібні гойдалки з каруселями? Таж рейдери ці виявились не простими: роль "хрещеної мами" в силовому захопленні улюбленого місця відпочинку багатьох поколінь дніпропетровців виконала не аби хто, а заступник мера міста Ірина Зайцева. Причому не якийсь там заступник з невідомо чого, а заступник в питаннях культури! Саме вона нахабно перебрала на себе повноваження міського голови і розчерком пера, без жодних на те підстав, звільнила з посади багаторічного керівника парку Бориса Дєдова. При цьому, ця "смілива жінка" не злякалася виштовхати його руками приватної охоронної агенції не лише з посади, але  і з території парку: нове керівництво заборонило Дєдову навіть носа показувати в його без перебільшення сказати дітище, якому він присвятив третину життя і в якому знає кожну стежину і кожну рослину.

Зате вже того самого дня у парка з'явилася хазяйка - Світлана Кравченко. Вона ж безпосередньо  і керувала "кордебалетом у камуфляжі", який здійснював штурм дирекції і саме вона захопила "символи паркової влади" - статутні документи та печатку комунального підприємства. Щоправда, згодом з'ясувалося, що відповідно до підписаного керівником управління культури Валентиною Бойко "за тридцять срібних" розпорядженням, призначення датувалося лише наступним днем, а конкурс, за яким керівник має право заступати на посаду, взагалі відбувався вже за два місяці потому. Питання яким чином цю посаду обійняла колишня економіст керованого депутаткою міськради від БЮТ Вікторією Перебийніс сумнозвісного і скандального ринку "Озерка", до речі, також викликало чималий подив, адже незрозуміло, з якого такого дива затята регіоналка Зайцева відверто подарувала ласий шматок комунального майна політичній суперниці. Воістину в політиці,  як кажуть, ворогів не буває. Втім, навряд чи в даному випадку йшлося про політику: недалекій чиновниці просто засліпила очі влада, а заповзятливі торгівки з "Привату" з радістю скористалися "дарунком долі".

Для звільнення Дєдова пані Зайцева не завдала собі клопоту навіть вигадати більш-менш логічне пояснення. Найголовнішим її аргументом стало нашвидкуруч вигадане "одноразове грубе порушення" директором комунального підприємства службових обов'язків - буцімто причетність до незаконного будівництва на території парку генделика. Версія ця виявилась настільки неправдоподібною, що їй не повірив ані УБЕЗ, котрий, як відомо, має на такі справи чуйку, а у разі потреби може цю "чуйку" і підкинути, ані журналісти, які передчуваючи сенсацію гайнули шукати на території парку цей самий об'єкт. Яким же було розчарування, коли окрім свіжозабетонованого майданчика, котрий з'явився вже після усунення Дєдова, явно за благословення нового керівництва, вони нічого "такого" не виявили! Не переконали аргументи Зайцевої і суд: попри всі спроби відповідача - управління культури, Борис Дєдов послідовно виграв усі суди аж до Вищого.

Однак, міський голова не поспішав поновлювати незаконно звільненого керівника КП, який всі ці роки вірою і правдою працював на імідж у тому числі і самого Івана Івановича. Вочевидь, попри вдаване здивування і обурення, Куліченко кривив душею - неподобство у парку чинилося з його згоди і благословення. Зрештою, через рік, злякавшись кримінальної відповідальності, що загрожувала йому за невиконання рішення суду, він зважився і підписав наказ про поновлення Дєдова на посаді. Проте не довго довелося тішитися Борису Івановичу  і городянам, які вболівали за улюблений парк: буквально наступного дня мер... знову звільнив поновленого керівника. Отаке-от почуття справедливості у нашого Івана Івановича. Втім, можливо, що йому просто соромно було дивитися в очі цинічно "злитого" ним підлеглого.

Для Бориса Івановича  той день і досі залишається найбільшим потрясінням в житті, адже нічого не віщувало такого розвитку подій. Хіба, розуміє вже зараз, спровокувала посилення "хватального рефлексу" "міськрадівського жіночого угрупування"... вдала господарська діяльність парку. Як відомо, для комунальних підприємств міста нормальним є бути у злиднях і постійно тягнути гроші з бюджету - власне, для цього вони і створюються. Дєдов же спромігся вивести парк на самоокупність, відмовившись від копійок з міської скарбниці. Саме це - очі ж завидющі, руки загребущі - вочевидь, затьмарило мозок ласим до чужого добра чиновницям.

А захистити директора парку міг лише міський голова, який, власне, і має повноваження призначати та звільняти керівників комунальних підприємств. Втім, "синдром страуса" і зайнята Іваном Івановичем відповідна поза не дозволили йому навіть пискнути щось проти вчинків красновсько-царьовської коаліції в умовно очолюваній міським головою раді.

Якщо ж облишити лірику і неупередженим оком глянути на сучасний стан справ у парку, то висновок напрошується геть невтішний. Історія знає поодинокі випадки, коли ті, хто прийшов до влади не в надто чесний спосіб, робили надзвичайно важливі і корисні речі. Проте, нашим "базарно-культурним" героїням до геніїв - як до Марсу, не менше.

Буквально одразу після "заходу на об'єкт" Світлани Кравченко всім стало зрозуміло, що керувати ринком і живим експонатом паркового мистецтва - речі непорівняні. Замість встановлення нових атракціонів, за базарною звичкою вона почала встановлювати на території парку ятки з пивом і горілкою, а замість готувати територію до літнього сезону - бетонувати майданчики під генделики. У підсумку, замість дитячого сміху в парку сьогодні можна почути п'яний регіт, лайку та навіть постріли.

За два сезони парк було відкинуто на два десятки років назад: залишені без нагляду, в занепад прийшли і дбайливо висаджені Борисом Дєдовим клумби, і уквітчані живими квітами арки та газони, і атракціони, які потроху перетворюються на безхозну купу металу. Приміщення Літнього театру стоїть замкнене ще від дня захоплення, зачинений і комплекс "Дніпровські зорі", а про нові лавки, ліхтарі або дитячі майданчики годі й казати! Та й рівень цін на асортимент паркових розваг, які в останні роки суттєво зросли, жодним чином не відповідає рівню сервісу, якість якого з кожним днем лише падає - відвідини парку тепер не по кишені більшості городян.

Сьогодні, у зв'язку з переформатуванням владної коаліції в місті та в області, Ірина Зайцева відчула черговий прилив сил і розглядає Центральний міський парк як власну вотчину. Подейкують, що вона почувається настільки впевнено, що готова навіть начхати на БЮТ разом із Приватом і на власний розсуд змінювати керівництво міського комунального підприємства.

Судячи з менеджерських талантів, які заступниця міського голови вже неодноразово продемонструвала усьому місту, наступний директор, якого вона призначить, може стати для парка Глоби останнім.

Чи не час схаменутися, Іване Івановичу?!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...