App Store Google Play

Влада Дніпродзержинська може «нагріти руки» на трагедії

25.06.2010 17:04
Відновлювальні роботи після вибуху в дніпродзержинському будинку необхідно поставити під пильний громадський контроль, оскільки існує підозра, що очільники міста намагаються «під шумок» наповнити власні кишені. Про це 25 червня під час прес-конференції в ІА «Новий міст» повідомив координатор ГРАДу в Дніпродзержинську, голова правління громадської організації «Дніпродзержинський правозахисний союз» (ДПС) Віталій Купрій.

24 червня під час брифінгу міський голова Дніпродзержинська Ярослав Корчевський повідомив, що відновлення зруйнованої вибухом будівлі коштуватиме близько 5,5 млн. грн. Відомо, що під час вибуху постраждали 9 квартир (кілька з них майже повністю зруйновані) та магазин одягу, що знаходився в цьому будинку. «Але якщо взяти на вторинному ринку вартість цієї квартири і купити людям навіть нові квартири та виконати всі роботи по відновленю, то сумма не перевищує 50% від тої, що зараз заявлена», - повідомив Віталій Купрій.

Згідно законодавства, визначити підрядника для ремонту постраждалої від аварії будівлі можна без тендеру. ДПС з'ясував, що відновленням зруйнованого будинку буде займатися ВАТ «Дніпродзержинськметалургпромжитлобуд». Віталій Купрій нагадав, що у 2008 році ця організація вже була задіяна в оборудках із використанням 5,3 млн. грн. із державного бюджету, спрямованих на відселення мешканців із аварійних будинків.

«Ми вважаємо за потрібне поставити під громадський контроль проведення цих робіт, і намагатися з'ясуватися реальну суму, яку потрібно відшкодувати. Можливо, треба більше відшкодувати людям за моральну шкоду, яка завдана, аніж списати на якогось сумнівного підрядника, який без тендеру буде зараз виконувати ці ремонтні роботи по завищеним цінам», - наголосив Віталій Купрій.

Окрім контролю за використанням бюджетних коштів ДПС наголошує на необхідності проведення слідства. Воно має з'ясувати, звідки взялася хімічна речовина, що спричинила вибух, і запобігти повтеренню трагедії.

Як відомо, 24 червня у Дніпродзержинську в будинку № 4 по вулиці Сировця стався вибух, внаслідок якого загинули двоє осіб. За офіційною версією, вибух спричинила вогненебезпечна речовина, що зберігалася в одній із квартир цього будинку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...