App Store Google Play

Мешканець Дніпропетровська прихистив у себе дома безпомічних хижаків

24.06.2010 10:32

Вони з'їдають півкурки за день, п'ють воду зі шприца і вже майже навчилися літати. Мешканець Дніпропетровська знайшов у лісі двох маленьких совенят, які тільки-но вилупилися з яєць.

Пташине кубельце розворушили ворони, і дитинчата ледь не загинули. Довелося рятувати маленьких хижаків. Тепер вони живуть на повному пансіоні - в окремих апартаментах, із багаторазовим харчуванням і цілодобовим наглядом.

Знайомтеся - Біба й Боба. Це - дитинчата вухастої сови. Їм ще й місяця немає, але вже поводяться як справжні хижаки. Знайшли їх випадково - два маленькі пухнасті жмуточки ворушилися під деревом.

Євген Лаптєв, рятувальник Бібі й Бобі:

- Як доводить практика, якщо мати їх не знайшла - значить її вже немає. Основним їх ворогом є ворони. Вони часто вбивають сов, відтак весь виводок лишається сиротами.

Маленькі розбишаки хоч і близнюки, але в кожного свій характер. Боба - стриманий флегматик. Мало їсть та чимало спить. Натомість Біба - птах-катастрофа. Ані хвилини не всидить на місці. І їсть за двох.

У раціоні совенят - тільки м'ясо. Пташенята виявилися вибагливими. Їдять лише курку та молоду телятину.

- Спочатку годували фаршем, -  розповідає Євген Лаптєв, - Забавний процес: ти йому даєш, а він тримає його в клюві, як оце зараз мій палець, і не знає, що з ним робити - тільки очима блимає. 

За словами Євгена, хижі птахи навіть у неволі швидко набирають вагу. Біба й Боба за десять днів підросли ... втричі! Однак, окрім шаленого апетиту, на жаль, похизуватися їм більше нічим. 

- Цей птах не має інтелекту. Те, що всі бачили в "Гарі Поттері" - то казкова сова. Це є не більше, ніж казковий сюжет для фільму.

Малі вже потроху починають літати, а незабаром їх вчитимуть і полювати. Коли принесуть свою першу здобич - випустять на волю.

Репортер

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...