App Store Google Play

Дожити до пенсії стає проблематичним

24.06.2010 15:52
Вже декілька місяців обговорюється тема підвищення пенсійного віку. Обговорюється не просто так, а з позицій його підвищення - для чоловіків до 65 років, жінок до 60 років.

Підняла цю тему діюча влада. Вірніше, продовжила. Такі пропозиції партія регіонів давно пропонувала, але Юлія Тимошенко під час свого прем`єрства, незважаючи на економічну кризу, все робила, щоб не допустити збільшення пенсійного віку і запевнила, що поки вона при владі, такого не буде.

Так, проблема зростання кількості пенсіонерів і зменшення кількості працюючих існує. У нас в державі всього 13,7 мільйонів пенсіонерів - це 30% загальної чисельності населення. Кількість працюючих, тобто платників пенсійного збору - 15,2 мільйона, 33%. Тобто один працюючий фінансує 90,8% середньої пенсії.

В Україні до останнього часу одночасно відбувалось зниження рівня народжуваності і підвищення рівня смертності. Після підвищення Урядом Тимошенко матеріальної допомоги при народжені дітей, ця ситуація змінюється. І вже у 2009-му році народжуваність перевищила смертність. Але ж необхідно продовжувати започатковане з тим, щоб таке співвідношення стало нормою.

Давайте подивимось на тривалість життя в нашій країні. За різними даними вона становить близько 62- 65 років. Виходячи з динаміки співвідношення народження та смертності, тривалість життя осіб, які народились у 1999-2000 рр., в середньому очікується 67,9 років, в тому числі у чоловіків - 62,4 , жінок - 73,6 років.

При таких показниках можна або не дочекатись пенсії, або ніколи буде нею користуватись, що майже одне й те саме.

Пропонуючи підвищення пенсійного віку, діюча влада наводить приклади інших країн світу. Дійсно, в більшості країн світу законами передбачається  вищий та однаковий для обох статей вік виходу на пенсію - 65 років.

Але ж і тривалість життя в тих країнах зовсім інша. В Англії цей показник більше ніж 78 років для чоловіків, у США і Швеції - 79, в Японії - 80 років.

Тому, щоб наслідувати світовий досвід в питаннях встановлення пенсійного віку, необхідно досягти такого ж соціального рівня життя, як там, створити в суспільстві умови, які б продовжили тривалість життя людей.

А поки що необхідно думати, як забезпечити необхідну суму грошей, щоб виплатити нараховані вже пенсії, продовжити розпочату Урядом Юлії Тимошенко пенсійну реформу.

Реформа попереднього уряду передбачає підвищення пенсій шляхом удосконалення механізму їх індексації з метою усунення диспропорцій призначених розмірів у різні роки (перший етап реформи - до 2013 року).

Ця реформа була розпочата. Майже половина пенсіонерів почали отримувати справедливу підвищену пенсію. З причини фінансово-економічної кризи реформування тимчасово було припинено, але, оскільки Уряд Тимошенко впорався з кризою, то пенсійна реформа мала продовжитись.

Другий етап передбачає завершення підготовки до обов'язкової накопичувальної пенсійної системи та здійснення її поетапного запровадження, забезпечення рівноправності громадян у пенсійній системі шляхом запровадження єдиних правил призначення пенсій. І жодного підвищення пенсійного віку ця реформа і не передбачає.

Сьогодні пенсійного фонду не вистачає на забезпечення виплат. Він давно вже дотується за рахунок бюджету. На поточний рік дефіцит бюджету Пенсійного фонду України визначений у розмірі 29,596 млрд. грн. - законом про Держбюджет-2010.

Уряд Азарова вирішив знижувати дефіцит Пенсійного фонду шляхом збільшення пенсійного віку для військовослужбовців і жінок.

Силовим відомствам ще у березні цього року було доручено вивчити можливість збільшення стажу, необхідного для отримання мінімальної пенсії військовослужбовцям та особам рядового і керівного складу.

Також правлячий уряд планує ввести обмеження на виплату пенсії працюючим пенсіонерам, призупинити виплати дострокових пенсій до досягнення пенсійного віку, а також заморозити спеціальні та пільгові пенсії, які нараховуються з держбюджету.  

Нова влада під час передвиборчої кампанії та в перші дні правління заявляла про скорочення видатків на утримання державного апарату управління на 20 відсотків. Ці витрати в минулому році складали 195 млрд. грн.. 20 процентів від такої величини вже задовольнила б невистачаючу суму (20% від 195 - 39млрд., а дефіцит пенсійного фонду - 29,6 млрд.).

Але обіцянки влада не виконала. Видатки на чиновництво не знизились, а зросли на 25 відсотків. Особливо збільшеновидатки в мільйонах гривень на:

·         утримання Державного управління справами, що підпорядковане президенту, на 233,6;

·         забезпечення діяльності Президента - на 34;

·         утримання секретаріату Кабінету міністрів на 32,7;

·         апарат Верховної Ради України на 81,2.

·         збільшуються видатки на утримання 12 резиденцій президента та збереження заповідного фонду (всього передбачено 34 млн. грн.)

·         у бюджеті з'явилась пайова участь у будівництві та придбанні житла для осіб, які займають посади у державних органах, на яку передбачено 80 мільйонів гривень.   

·         збільшується фінансування на утримання апаратів цілого ряду міністерств і відомств.

Так кого підтримує нинішня влада? На місцевому рівні, дивлячись на таке царювання, також збільшують видатки на своє утримання, приймають рішення щодо різного преміювання свого апарату і таке інше. Це при тому, що 80 відсотків бюджетних грошей направляється в центр і тільки 20 відсотків залишили в регіонах. Цих коштів катастрофічно не вистачає на утримання дитячих, шкільних, лікарняних закладів, але діючу владу це ніяк не турбує.

Створили чітку вертикаль, діють за однією політикою, однією філософією. Проголошують: «Україна для людей», але до категорії «людей» схоже, відносять тільки себе.

Народний депутат України, Антоніна БОЛЮРА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...