App Store Google Play

«Незалежні» донецькі суди виконали волю Януковича

23.06.2010 13:12
Донецький апеляційний адміністративний суд прийняв «історичну» постанову за апеляційними скаргами, поданими на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року про визнання незаконним указу колишнього Президента України Віктора Ющенка про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

Закінчивши учора другу частину апеляційного розгляду в присутності позивача і тільки одного апелянта, голова колегії суддів Л. Василенко повідомила, що суд іде в нарадчу кімнату для винесення ухвали. Втім, оголошення рішення в цій справі відбулося сьогодні вранці, 23 червня.

За повідомленнями представників ЗМІ, присутніх у залі, судді ухвалили рішення, згідно з яким підстав для скасування рішення Донецького окружного адміністративного суду щодо визнання незаконним указу колишнього Президента України В. Ющенка про присвоєння звання Героя України С. Бандері немає. Також суд прийняв ухвалу про відмову 15 апелянтам у доступі до участі в апеляційному провадженні їх скарг.

На думку апелянта у справі, координатора ГРАДу Василя Сухова, прийняте рішення не стало несподіванкою, враховуючи те, що під час апеляційного розгляду всі клопотання апелянтів були судом відхилені. Зокрема, залишились без задоволення клопотання про проведення історико-правової експертизи з питання громадянства осіб, що перебували на території сучасної України до 1991 року, про витребування матеріалів справи у комісії з нагород і геральдики при Президенті України, які містять висновки фахівців і правове обґрунтування прийняття спірного Указу В. Ющенка та ін.

Таким чином, як висловився Василь Сухов у суді, апеляційний адміністративний суд «наступив на ті ж граблі, що і донецький окружний адмінсуд, тобто прийняв рішення, що ґрунтується виключно на словах позивача, а не на доказах, та при цьому не дослідив обставини справи і відхилив будь-яку можливість об'єктивного розгляду».

Нагадаємо, 21 червня апелянти подали клопотання про перенесення подальшого розгляду справи та проведення дебатів на 25 червня, проте колегія суддів не прийняла його до уваги.

Наразі апелянти мають намір продовжити спір у Вищому адміністративному суді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...