App Store Google Play

У Донецьку так і не вирішили долю геройства Бандери

22.06.2010 11:49
23 апеляції, серед яких і скарга координатора ГРАДу Василя Сухова, на рішення відібрати звання Героя у Степана Бандери розглядали вчора в Донецькому апеляційному адміністративному суді. Серед тих, хто подав скарги на рішення суду першої інстанції: екс-президент Віктор Ющенко, внук Степана Бандери, який є у справі третьою стороною, правозахисники і колишні політв'язні. Прийти до якого-небудь висновку за один робочий день трійка суддів не змогла. Розгляд перенесений на сьогодні на 16.00, - повідомляє gazeta.ua.

"Тільки я заявив 5 клопотань, і жодне з них не було задоволено, - повідомив представник внука Степана Бандери адвокат з м. Ростова Роман Орєхов. - Також не були задоволені клопотання інших апелянтів. Схоже, судді апеляційного адмінсуду намагаються легалізувати абсурдне, незаконне рішення своїх колег. При цьому вирішується не тільки доля конкретного позову, але і доля адміністративного судочинства в Україні. Ми сьогодні бачили, що судді вагаються, але на них, схоже тиснуть. Мій довіритель Степан Бандера-молодший має великі рожеві окуляри щодо правової системи в Україні. Але я сьогодні висловив донецьким суддям недовіру".

Відвід всьому складу суду висловили і інші подавці апеляційних скарг. Більшість з них наполягала на тому, що вирішувати долю президентського указу про нагородження Бандери повинен не Донецький, а Київський окружний адміністративний суд.

"Cуд в Донецьку демонструє, що йому до ліхтаря закони, - вважає правозахисник з м. Єнакієве Ігор Воскобойников, - Цей суд показав, що всі ми, в порівнянні з позивачем Володимиром Оленцевичем - люди другого сорту. А потрібно не тільки відмінити ганебне рішення, але і покарати тих суддів, які намагаються відібрати в України її героя".

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і постановив відмінити указ Президента В. Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

На апеляційний розгляд, так само, як і на розгляд питання про геройство Бандери в окружному суді, представник Віктора Ющенка не з'явився.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Припустимо, що 23 лютого 1918 року дійсно була створена Червона Армія, яка вдало громила німців та героїчно зупинила наступ на Петроград. Окей.Тоді, відштовхуючись від позиції радянського міфу, всім н...
1. Ініціатива із певним лобістським ресурсом, не широкою, але чітко вибудуваною промо-кампанією, без адміністративного ресурсу може отримати результат на найвищому рівні.2. Прихильників Січеславської...
Якщо Україна усьому світу щодня доводить про те, що росія агресор, росія окупувала Крим, а на Сході України війна з росією! То як можна відправити на Євробачння тих, хто їздить на гастролі розважати р...
Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...