App Store Google Play

У Донецьку так і не вирішили долю геройства Бандери

22.06.2010 11:49
23 апеляції, серед яких і скарга координатора ГРАДу Василя Сухова, на рішення відібрати звання Героя у Степана Бандери розглядали вчора в Донецькому апеляційному адміністративному суді. Серед тих, хто подав скарги на рішення суду першої інстанції: екс-президент Віктор Ющенко, внук Степана Бандери, який є у справі третьою стороною, правозахисники і колишні політв'язні. Прийти до якого-небудь висновку за один робочий день трійка суддів не змогла. Розгляд перенесений на сьогодні на 16.00, - повідомляє gazeta.ua.

"Тільки я заявив 5 клопотань, і жодне з них не було задоволено, - повідомив представник внука Степана Бандери адвокат з м. Ростова Роман Орєхов. - Також не були задоволені клопотання інших апелянтів. Схоже, судді апеляційного адмінсуду намагаються легалізувати абсурдне, незаконне рішення своїх колег. При цьому вирішується не тільки доля конкретного позову, але і доля адміністративного судочинства в Україні. Ми сьогодні бачили, що судді вагаються, але на них, схоже тиснуть. Мій довіритель Степан Бандера-молодший має великі рожеві окуляри щодо правової системи в Україні. Але я сьогодні висловив донецьким суддям недовіру".

Відвід всьому складу суду висловили і інші подавці апеляційних скарг. Більшість з них наполягала на тому, що вирішувати долю президентського указу про нагородження Бандери повинен не Донецький, а Київський окружний адміністративний суд.

"Cуд в Донецьку демонструє, що йому до ліхтаря закони, - вважає правозахисник з м. Єнакієве Ігор Воскобойников, - Цей суд показав, що всі ми, в порівнянні з позивачем Володимиром Оленцевичем - люди другого сорту. А потрібно не тільки відмінити ганебне рішення, але і покарати тих суддів, які намагаються відібрати в України її героя".

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і постановив відмінити указ Президента В. Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

На апеляційний розгляд, так само, як і на розгляд питання про геройство Бандери в окружному суді, представник Віктора Ющенка не з'явився.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...