App Store Google Play

Дніпроводоканал душить ЖБК та ОСББ. Вілкул втрутиться?

19.06.2010 08:06

Звернення ЖБК та ОСББ м. Дніпропетровська
до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації
О.Ю. Вілкула


Шановний Олександре Юрійовичу!


Просимо Вашої допомоги в розв`язанні ситуації, яка склалася у взаєминах житлово-будівельних кооперативів і об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з Міським комунальним виробничим підприємством «Дніпроводоканал».

Це підприємство грубо порушує чинне законодавство у сфері надання послуг з водопостачання та водовідведення, що фактично приводить до дискримінації мешканців кооперативів і об'єднань співвласників міста.

По-перше, всупереч частині 2 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг з централізованого опалення, холодного і гарячого водопостачання і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, рішенню міської ради від 23.05.2007. № 25/15 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді територіальної громади м. Дніпропетровська», МКВП «Дніпроводоканал» відмовляється бути виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення для жителів ЖБК та ОСББ, тобто відкривати особові рахунки споживачам цих будинків.

При цьому вимоги укладення спільного договору «Дніпроводоканал» висуває лише будинкам ОСББ та ЖБК, в той час, як жителям будинків так званої комунальної власності відкриті особові рахунки абонента (споживача) послуг.

В результаті ОСББ та ЖБК міста, щоб розірвати договір з водокананалом|, вимушені судитися з ним. Проте, навіть в разі розірвання в судовому порядку такого договору, МКВП «Дніпроводоканнал» наполегливо відмовляється відкривати особові рахунки і укладати індивідуальні договори безпосередньо із споживачами послуг (ОСББ «Затишок-3», ЖБК №301 тощо).

По-друге, нормою для МКВП «Дніпроводоканал» є постійне виставляння ЖБК та ОСББ рахунків за послуги з такими «помилковими» нарахуваннями, як впровадження нового тарифу на послуги водопостачання не з дати його введення, а на місяць раніше; невірний розрахунок вартості пільг; нарахування на померлих та осіб, які вже не проживають, незважаючи на інформування з боку ЖБК-ОСББ; нарахування на полив в зимовий період; нарахування за гарячу воду за відсутності мережі гарячого водопостачання в будинку і наявності загальнобудинкового приладу холодної води тощо.

На нашу думку, ці «помилкові» нарахування є свідомими і організованими, направленими на те, що далеко не кожен голова ЖБК та ОСББ знатиметься на виставлених водоканалом рахунках. Таким чином, МКВП «Дніпроводоканал» незаконно збільшує вартість власних послуг для жителів ЖБК та ОСББ в середньому на 5-10 тис. грн. в рік по одному будинку.

По-третє, з квітня 2010 року «Дніпроводоканал» почав кампанію відключення багатоквартирних будинків, до того ж лише ЖБК та ОСББ (!), за заборгованість, що утворилася, або за бажання жителів кооперативу мати особові рахунки водоканалу. При відключенні у дворі будинку, до погашення боргів, встановлювалася водорозбірна колонка. Відключення будинків приводило до погіршення санітарно-епідеміологічної обстановки в будинках, а також до конфліктів між мешканцями із застосуванням фізичної сили.

В результаті від водопостачання були відключені будинки ЖБК № 378 (вул. Шолохова, 15), ОСББ «Тополя-2/23» (ж/м Тополя-2, 23), ЖБК №301 (вул. Космонавтов, 4) та інші. Був підготовлений до відключення ЖБК №362 (вул. Немировича-Данченка, 106).

Характерно, що серед відключених від водопостачання будинків знаходилися, в першу чергу, кооперативи, які в судовому порядку розірвали договори з водоканалом, і мешканцям яких водоканал безпідставно відмовляв у відкритті особових рахунків.

Таким чином, дії МКВП «Дніпроводоканал» повністю протирічать чинному законодавству, курсу Міністерства ЖКГ на підтримку ОСББ та дискредитують існуючу владу.

У зв'язку з цим просимо Вашого особистого втручання в ситуацію, що склалася, для проведення наступних термінових заходів:

1. Заборони МКВП «Дніпроводоканал» відключати будинки ЖБК та ОСББ від послуг водопостачання та покарання відповідальних за це беззаконня;

2. Забезпечення виконання МКВП «Дніпроводоканал» функцій виконавця послуг з водопостачання та водовідведення для жителів ЖБК та ОСББ, із створенням особових рахунків та укладенням договорів, згідно вимог чинного законодавства, у тому числі рішення сесії міської ради від 23.05.2007. № 25/15 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг в житловому фонді територіальної громади м. Дніпропетровська», у тому числі і в будинках ОСББ, в яких були задоволені позовні вимоги водоканалу (ОСББ «Затишок-3» тощо).

3. Проведення перевірки нарахувань МКВП «Дніпроводоканал» ЖБК та ОСББ міста.

З повагою. Наперед вдячні.

Від імені голів ЖБК та ОСББ м. Дніпропетровська.

Голова Дніпропетровській обласної організації

Спілки власників житла України П.В. Хобот

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...