App Store Google Play

Рада зробила перший крок до знищення середнього класу

18.06.2010 08:13
Депутати прийняли проект Податкового кодексу в першому читанні. "За" проголосувало 247 депутатів при мінімально необхідних 226.

Cаме цей, розроблений Кабміном проект кодексу, було зареєстровано у парламенті під № 6509. Раніше депутати відмовилися підтримувати законопроект №2215, запропонований депутатом НУНС Миколою Катеринчуком.

Прийнятий проект кодексу містить 19 розділів (495 сторінок). Зокрема, документ передбачає зниження податку на прибуток підприємств з 25% до 20% у 2011 році і його подальше щорічне зниження до 17% у 2014 році.

Проект також припускає поетапне зниження ставки податку на додану вартість у період з 2012 до 2014 року з 20% до 17%. Так, з 1 січня 2012 року - з 20% до 19%, з 1 січня 2013 року - з 19% до 18% , а з 1 січня 2014 року - з 18% до 17%.

Базова ставка податку на дохід фізичних осіб, згідно з проектом Податкового кодексу, становить 15% бази оподаткування, в той же час, для ряду випадків встановлюється подвійна ставка податку на доходи фізосіб - 30%. Подвійна ставка буде поширюватися на доходи, нараховані як виграш чи приз, крім державної грошової лотереї.

За ставкою 10% будуть обкладатися податком зарплата шахтарів, працівників шахтобудівних підприємств, працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб.

Проект кодексу також передбачає введення з 2013 року податку 5% на доходи, одержувані фізособами від розміщення коштів на депозитному або поточному банківському рахунку.

Відповідно до проекту кодексу, скасовуються 10 місцевих податків і зборів. Проект також передбачає введення місцевого туристичного збору в розмірі 0,5-1% від вартості проживання за добу в місцях тимчасового проживання. Крім того, дія транспортного податку, відповідно до проекту кодексу, буде поширюватися на літаки і вертольоти.

Проект також передбачає звільнення від оподаткування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу на митній території України енергозберігаючого устаткування.

Водночас, голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, член фракції БЮТ Сергій Терьохін впевнений, що новий податковий кодекс знищить середній клас в Україні.

За його словами, запропонований податковий кодекс не є кодексом, оскільки кодекси створюються для спрощення законодавчої бази, а цей документ є "дивною  компіляцією сьогоднішніх законів зі сплутаною термінологією".

Терьохін назвав цей документ "кодексом багатих, бо він дає можливість одній сотні компаній не платити податки, з перенесенням податкового тиску на мільйони громадян".

Народний депутат повідомив, що 4,2 млн. фізичних осіб, які наразі мають спрощену систему оподаткування, змушені будуть або покинути бізнес, або перейти в розряд найманих працівників.

"Філософія цього документа проста - ця влада хоче побудувати державу з невеликою кількістю корпорацій і з мільйонами найманих працівників, і це відвертий наступ на будь-яку можливість створення середнього класу в країні", - сказав він.

БЮТівець також повідомив, що рішення профільного комітету щодо проекту Податкового кодексу було сфальшоване: "Засідання не проводилося, а рішення комітету начебто підписано депутатами від коаліції".

В свою чергу віце-спікер Микола Томенко заявив, що "ще у вівторок у "пояснювальній записці" містився податок на нерухомість".

"Він передбачав брати відповідно серйозний податок із квартир більше 300 квадратних метрів, із будинків більше 500 квадратних метрів. Але в ніч з вівторка на середу цей податок зник", - розповів він.

Томенко повідомив, що особисто буде "вносити цю пропозицію до другого читання".

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...