App Store Google Play

Дмитро Безуглий: "Bürokraten, arbeiten!"

17.06.2010 15:24

Наполегливе бажання владної команди на Дніпропетровщині довести свою "європейскість", здобуті в гарвардах та ітонах менеджерські навички і, водночас, вірність ідеалам Віктора Федоровича змушує чиновників нижчої ланки тремтіти від жаху.

Спочатку застогнали не звичні до важкої праці працівники ОДА: новий губернатор, на якого рівняються всі його "брати менші" з міської ради, встановив до працівників ОДА жорсткі вимоги, сам від'їжджає пізно ввечері, і решті працівників робочі місця залишати не дозволяє, поки не сяде в авто, аргументуючи необхідність працювати вдень і вночі "високими зарплатами та надбавками" ординарних клерків в ОДА.  Після області страшна примара Януковича найшла і на міськвиконком. Якщо досі чиновницька дрібнота тихо скреготіла зубами услід свавільній пихатій вариводі-регіоналці Зайцевій, то після зміни місцевою партією регіонів вектору справжнім кошмаром для них став досі непримітний депутат Дмитро Безуглий.

Після зміни ординарного депутатського крісла на шкіряне секретарське на трибуні сесійної зали міськради, він одразу розпочав активні дії.

Зокрема, вже за місяць сесія доручила Безуглому розробити нову структуру виконавчих органів міської ради. Той взявся за справу ґрунтовно: пам'ятаючи про заповіти Януковича, який одним з перших своїх указів зменшив чисельність Секретаріату Президента, принагідно перейменувавши її на більш звичну Адміністрацію, "нові дніпропетровські регіонали" вирішили піти протоптаною стежкою і повторити цей трюк і собі.

Отож, в рамках боротьби з кризою і, водночас, зачисткою кабінетів від попередньої владної команди, міська рада вирішила скоротити штат чиновників і таким чином зекономити бюджетні кошти.

Скорочення торкнеться близько 90 осіб - 14% від усієї кількості служок громаді. За прогнозом пана секретаря, таким чином міська скарбниця отримає близько двох мільйонів вивільнених гривень, а чиновники, яких Б. милував, отримають додаткову мотивацію працювати сумлінно.

Між тим, розробкою критеріїв оцінки ефективності роботи чиновників Дмитро Безуглий вирішив не перейматися. За його зізнанням, контролюватиме процес прийняття кадрових рішень він особисто. Не надто уважний і він і до виконання вимог Кодексу законів про працю, якими регламентується і звільнення працівника, і тривалість робочого дня тощо.

Втім, скорочення граничної чисельності працівників - це лише квіточки. "Ягідками" стане анонсована повна реорганізація структури виконкому. Оперуючи термінами типу "вимоги ISO" та "потреби територіальної громади", Дмитро Безуглий пообіцяв повністю перекроїти всю роками ретельно вибудувану і випещену Іваном Івановичем та "іншими несумлінними управлінцями" систему.

Залишається лише побажати панові Дмитру успіху і нагадати, що його колеги по фракції вже вдавалися до подібної "оптимізації". Звичайно, що сам він воліє не згадувати, що теж піднімав руку, голосуючи за скорочення кількості штату виконкому в 2008 році до 713,5 осіб. Проте, хроніки новітньої історії Дніпропетровська, що їх, крім архівного відділу, дбайливо зберігає бездонна всесвітня мережа, наочно і недвозначно демонструють "відповідність" гасел реальним діям: останнє зменшення регіоналами граничної чисельності чиновників призвело до....збільшення їх з 713 до 769 штатних одиниць.

Тоді з трибун так само звучали гарні і запальні слова, а сам крок підносився коаліціянтами як надзвичайно прогресивний, спрямований на подолання чиновницького свавілля - ледь не історично важливий. Як сталося, що чиновники "розмножилися" всупереч деклараціям депутатів - невідомо, однак певно, що не без їх благословення.

Ніде правди діти - чи не основним заняттям виконкомівських чиновників упродовж робочого дня є розкладання пасьянсів або вештання казенним Інтернетом. І щирою правдою є те, що о 5 вечора застати в міськраді можна або схибнутого трудоголіка, або впійманого і озадаченого котримось із "нових" невдаху, якому просто не пощастило втекти разом з усіма.

В рамках майбутнього реформування непотрібні для міськради, на думку регіоналів, структури будуть знищені взагалі, решта управлінь та відділів будуть об'єднані або скорочені. При цьому, Безуглий попередив, що цей процес так само супроводжуватиметься звільненнями. Такі непопулярні, на перший погляд, заходи, впевнений секретар міської ради, підвищать відповідальність і загальну ефективність виконавчої влади, зокрема через зменшення кількості центрів прийняття рішень. Втім, коли подивитися глибше, цей кадровий трюк ризикує виявитися нічим іншим, ніж "тестом на лояльність" та "жахалкою"  для місцевого чиновницького люду з метою мобілізувати його та переорієнтувати з попередніх партійних команд на нову, яка претендує на утворення власної вертикалі управління.

Це все ідеально вкладається в філософію розпочатого Януковичем будівництва монолітної владної вертикалі і незабаром стане в пригоді "всенародно обраному": якщо не відбудеться реальних позитивних змін, тоді президентська команда забезпечуватиме суспільну підтримку свого лідера за допомогою адміністративного і силового інструментарію. Розбудова потужної владної вертикалі і розстановка "своїх людей" на всіх бодай мінімально важливих постах - це єдине, з чим Віктор Федорович впорався в прямому сенсі цього слова "на всі сто".

Якщо ж повернутися до рекламованого з перших днів безпрецедентного скорочення чиновницького апарату у вищих органах влади в ім'я боротьби з кризою, то варто відзначити, що закінчилося воно вельми безславно. Попри звільнення п'ятої частини кабінетних працівників, виявилося, що в ухваленому на 2010 рік бюджеті витрати на утримання владних інститутів практично повернулися на докризовий рівень і зросли з минулорішніх 1,7 мільярдів аж до 2,2 мільярдів гривень. Однак про це влада, природно, говорити не любить.

На місцях же продовжується активне створення іміджу середнього чиновника як хабарника, нездари, ледаря і нікому не потрібного дармоїда, через якого й виникають геть усі проблеми у нашої неньки-України. Така теза до душі електорату, адже задоволення критикувати владу наш люд готовий класти замість масла на хліб. А от жодні бодай початкові кроки до реформування інституту держслужби не були і не є вигідними ані діючій, ані попередній владі. Та й те: кому ж цікаво створювати армію професіоналів, яких потім ані звільнити (бо нема за що), ані винними зробити?!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...