App Store Google Play

Літакам "Дніпроавіа" заборонять приземлятися в ЄС?

15.06.2010 11:06
Європейська комісія виступає в ролі арбітра між Управлінням державної авіації Австрії і Державіаслужбою України через конфлікт у Дніпропетровську.

Австрійським авіалініям заборонили приземлятися на аеродромі Дніпропетровська, тоді як літаки "Дніпроавіа" продовжують літати у Відень, - повідомляє "Німецька хвиля".

Нагадаємо, з 1 травня літакам "Австрійських авіаліній" заборонено приземлятися на міському аеродромі Дніпропетровська. Замість цього літаки повинні сідати на аеродромі Запоріжжя, розташованого в 70 кілометрах від Дніпропетровська, звідки пасажирів розвозять автобусами. Офіційна причина, оголошена керівництвом аеропорту, - ремонт злітної смуги. В той же час усі інші авіакомпанії і надалі безперешкодно літають в Дніпропетровськ.

Як пишуть австрійська "Die Presse" і газета ділових кіл Німеччини "Handelsblatt", реальна причина незручностей - конфлікт між австрійським авіаперевізником Austrian Airlines і "Дніпроавіа", яка знаходиться у власності бізнес-групи Приват. За даними німецьких журналістів, суперечку спровокувало рішення австрійської сторони продати 22,5% акцій МАУ іншому покупцеві, ніж Приват.

Між тим, "Дніпроавіа" продовжує здійснювати рейси у Відень, фактично монополізувавши цей маршрут. Австрійська сторона вважає це дискримінацією і вже звернулася в Управління цивільної авіації Австрії з проханням про захист. Та ж у свою чергу послала офіційну скаргу в Єврокомісію.

Як повідомили в прес-службі Єврокомісії, отримавши скаргу від влади Австрії, вони негайно звернулися за роз'ясненнями в Київ. Днями від Державіаслужби України надійшов офіційний лист з поясненнями ситуації. Зараз експерти Єврокомісії вивчають подробиці української відповіді.

Про санкції з боку Брюсселю відносно української авіакомпанії наразі мова не йде. Заборонити польоти в країни Євросоюзу Єврокомісія не може, оскільки таке рішення і внесення авіакомпанії в "чорний список" повинні мати чітке технічне обгрунтування. Замість цього в Єврокомісії можуть піти на рівносильну заборону, відібравши у українського авіаперевізника права (слоти) на приземлення на аеродромах ЄС.

У "Австрійських авіалініях" і в "Дніпроавіа" ситуацію поки що не коментують. Між тим, у Державіаслужбі України повідомили, що керівництво Дніпропетровського аеродрому наполягає на тимчасовому і технічному характері проблеми у зв'язку з реконструкцією однієї зі злітних смуг. Дніпропетровський аеродром знаходиться в приватній власності, тому, як зазначають у Державіаслужбі, варіанти державного втручання в цій ситуації є дуже обмеженими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...