App Store Google Play

ЗНО у Дніпропетровську проходить спокійно. А абітурієнти мітингують

10.06.2010 10:22

Дніпропетровська обласна організація Комітету виборців України оприлюднила перелік основних недоліків та випадки порушень під час цьогорічного тестування.

За результатами спостереження КВУ, підготовка до тестування пройшла у переважній більшості пунктів на належному рівні. Загалом умови проведення тестування визначено як хороші: інспектори та чергові в переважній більшості були забезпечені бейдж-індикаторами за рахунок шкільних адміністрацій, виняткові факти відсутності бейдж-індикаторів і покажчиків аудиторій були зафіксовані переважно в тих пунктах, в яких організація зовнішнього оцінювання здійснюється вперше.

В цілому без ускладнень, за оцінкою Комітету, пройшла і реєстрація учасників. Відмови в реєстрації були обґрунтованими і відповідають чинним нормам.

Натомість спостерігачі зауважують, що основною проблемою цього року стала незібраність абітурієнтів, їм вмотивовано відмовляли у реєстрації оскільки, прибувши на пункт тестування, вони не мали з собою необхідний пакет документів.

Через недостатню поінформованість абітурієнтів та їх батьків на переважній більшості пунктів тестування, на яких проводилося спостереження, ЗНО з української мови та літератури не пройшли від двох до чотирьох осіб. Абітурієнти інколи плутали дні тестування, наприклад: замість другої сесії української мови приходили на третю, або на першу.

Ще однією проблемою стала відсутність організованої доставки учасників тестування до визначених шкіл. Міністерство освіти та науки відмовилось від торішньої практики підвезення абітурієнтів, що негативно позначилося на вчасному потраплянні останніх до пунктів тестування.

У кількох школах спостерігачі зафіксували факти грубих порушень. Зокрема, в школі №16 Дніпропетровська було виявлено спробу написання тесту підставною особою. Шахрайство було виявлене через 20 хвилин після початку тестування. А в середній школі №13 один з учасників тестування спробував дати хабара спостерігачеві за консультування по тесту.

В переважній більшості учасники процедури ЗНО вели себе відповідно до загальноприйнятих правил та норм поведінки, але траплялися поодинокі спроби користування мобільними телефонами та шпаргалками.

Водночас, багато хто з абітурієнтів вважає тест з англійської мови таким, що важко здати без спеціальної підготовки, про це свідчать відгуки абітурієнтів, які проходили ЗНО з англійської мови 7 червня цього року. Обурені випускники навіть створили спеціальну групу в одній із соціальних мереж, що вже налічує більше тисячі учасників. На сьогодні, 10 червня,  в Києві та в інших містах України заплановані  мітинги незгодних абітурієнтів щодо складності завдань на тестуванні з англійської мови

Теги: ЗНО, КВУ, мітинг

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...