App Store Google Play

Дніпропетровськ - один з лідерів по забрудненості

08.06.2010 10:33

В 2009 році техногенне навантаження на навколишнє середовище дещо пом'якшилося, проте екологічна ситуація у природному довкіллі все ще залишається досить складною.

Основними забруднювачами повітря країни у 2009 році були підприємства переробної та добувної промисловості (відповідно 31% та 21% шкідливих викидів) та підприємства - виробники електроенергії, газу та води (40%)

За даними Держкомстату, який оприлюднив інформацію стосовно найбільш забруднених міст України, лідерами рейтингу стали міста Донецької та Дніпропетровської областей. Перше місце - за Кривим Рогом. Торік шкідливих речовин у повітря міста було викинуто майже 322 тисячі тонн. Це дещо менше, ніж у 2008 (майже 450 тисяч тонн), проте з першого місця Кривий ріг не зійшов.

Друге місце - за Маріуполем. "Азовсталь" та ММК імені Ілліча викинули в повітря 284 тисячі тонн шкідливих речовин (на 80 тисяч тонн менше, ніж торік).

Третє місце посів Бурштин, що в Івано-Франківській  області. Кількість викидів у цьому місті також зменшилась з майже 220 тисяч тонн у 2008 році до 191 тисячі тонн у 2009.

Четверте та п'яте місця посідають Луганськ та Зеленодольськ (Дніпропетровська область). "Винуватицею" проблем з екологією в Зеленодольску є Криворізька ТЕС, яка торік викинула в атмосферу 133,6 тисячі тонн шкідливих речовин.

Слідом йдуть Курахово та Дебальцеве, що у Донецькому регіоні, восьме місце посів Дніпродзержинськ з його без малого 110,8 тисячами тонн викидів. Дев'яте місце - у Дніпропетровська. Шкідливих викидів в 2009 році у нас було зафіксовано майже 106 тисяч тонн. Навіть попри певне скорочення обсягів викидів (в 2008 році їх було трохи більше за 120 тисяч тонн), екологічна ситуація в місті залишає бажати кращого.

Останнім в десятці лідерів за забрудненістю є Новий Світ, що в Донецькій області.

Щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на 1 квдратний кілометр території країни склала 6,5 тонн шкідливих речовин, а на душу населення - 85,3 кг. Проте, в окремих регіонах ці показники значно перевищили середній рівень по країні. Зокрема, у Дніпропетровській області обсяги викидів у розрахунку на 1 кв.км були більшими у 3,8 рази, а на душу населення - у 2,8 рази.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...