App Store Google Play

Українська контррозвідка переключилася з Росії на США

04.06.2010 11:11
Служба безпеки України змінила пріоритети контррозвідувальної роботи. Тепер напрямом номер один в департаменті контррозвідки являється захист від діяльності не російських, а американських спецслужб, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Информация к размышлению".

Ще в березні, після призначення головою Служби безпеки Валерія Хорошковського, були проведені структурні зміни, що відбивають зміну пріоритетів служби. Була проведена реорганізація департаменту контррозвідки, зокрема одного з його управлінь - по захисту інтересів України від іноземних спецслужб.

Так, був переформатований Перший відділ, який раніше займався захистом інтересів України від російських спецслужб. Слід зазначити, що нумерація відділів в цьому управлінні СБУ відбиває пріоритети відомства в контррозвідувальній роботі. "Це я намагався піти таким шляхом - вводячи нумерацію. Так і ФСБ, наскільки мені відомо, працює, і інші спецслужби: назв не використовують, тільки нумерацію", - заявив екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Нинішній склад Першого відділу займається протидією американській розвідці на території держави, і саме цей напрям тепер є ключовим для контррозвідки. Що стосується російського напряму, те число співробітників, що курирують його, скорочене майже на чверть. Зараз захистом інтересів країни від російських спецслужб займається Четвертий відділ, і це, за словами співрозмовників, чітко відбиває пріоритети СБУ в сфері контррозвідки.

Раніше, відповідаючи на питання про зміну пріоритетів відомства, глава СБУ Валерій Хорошковський заявив: "Те, що раніше називалося російським напрямом, безумовно, як і усі інші напрями, працюватиме далі. У нас - Служба безпеки України, і ми використовуватимемо усі можливості для відстоювання українських інтересів".

Наливайченко, у свою чергу, підкреслив, що завдання і пріоритети СБУ визначаються президентом: "Спецслужба - не творча організація, вона погоджує свої дії з керівником держави". При цьому він відмітив, що контррозвідувальна робота, як правило, вишиковується відповідно до актуальних погроз і часто грунтується на оперативній інформації.

Нагадаємо, підписана 19 травня угода між спецслужбами Росії та України передбачає організацію обміну інформацією, проведення узгоджених заходів з виявлення, попередження і припинення протиправної діяльності, спрямованої проти безпеки ЧФ РФ і національної безпеки України і Російської Федерації, що являє загрозу.

Теги: Росія, сбу, США

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...