App Store Google Play

Українська контррозвідка переключилася з Росії на США

04.06.2010 11:11
Служба безпеки України змінила пріоритети контррозвідувальної роботи. Тепер напрямом номер один в департаменті контррозвідки являється захист від діяльності не російських, а американських спецслужб, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Информация к размышлению".

Ще в березні, після призначення головою Служби безпеки Валерія Хорошковського, були проведені структурні зміни, що відбивають зміну пріоритетів служби. Була проведена реорганізація департаменту контррозвідки, зокрема одного з його управлінь - по захисту інтересів України від іноземних спецслужб.

Так, був переформатований Перший відділ, який раніше займався захистом інтересів України від російських спецслужб. Слід зазначити, що нумерація відділів в цьому управлінні СБУ відбиває пріоритети відомства в контррозвідувальній роботі. "Це я намагався піти таким шляхом - вводячи нумерацію. Так і ФСБ, наскільки мені відомо, працює, і інші спецслужби: назв не використовують, тільки нумерацію", - заявив екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Нинішній склад Першого відділу займається протидією американській розвідці на території держави, і саме цей напрям тепер є ключовим для контррозвідки. Що стосується російського напряму, те число співробітників, що курирують його, скорочене майже на чверть. Зараз захистом інтересів країни від російських спецслужб займається Четвертий відділ, і це, за словами співрозмовників, чітко відбиває пріоритети СБУ в сфері контррозвідки.

Раніше, відповідаючи на питання про зміну пріоритетів відомства, глава СБУ Валерій Хорошковський заявив: "Те, що раніше називалося російським напрямом, безумовно, як і усі інші напрями, працюватиме далі. У нас - Служба безпеки України, і ми використовуватимемо усі можливості для відстоювання українських інтересів".

Наливайченко, у свою чергу, підкреслив, що завдання і пріоритети СБУ визначаються президентом: "Спецслужба - не творча організація, вона погоджує свої дії з керівником держави". При цьому він відмітив, що контррозвідувальна робота, як правило, вишиковується відповідно до актуальних погроз і часто грунтується на оперативній інформації.

Нагадаємо, підписана 19 травня угода між спецслужбами Росії та України передбачає організацію обміну інформацією, проведення узгоджених заходів з виявлення, попередження і припинення протиправної діяльності, спрямованої проти безпеки ЧФ РФ і національної безпеки України і Російської Федерації, що являє загрозу.

Теги: Росія, сбу, США

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...