App Store Google Play

Алергія на пил? Забудьте про креветки!

03.06.2010 12:21

Розвинута промисловість Дніпропетровська негативно впливає на здоровёя городян, зокрема на рівень захворюваності дніпропетровців на алергію.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, в регіонах з розвинутою промисловістю кількість алергіків є  значно більшою за інші, менш промислово-успішні регіони.

Це пояснюється, в першу чергу, тим, що на агресивність алергену впливають шкідливі речовини, які підсилюють його дію.

Навіть в сільській місцевості, де кількість пилку, бур'янів та злаків є значно більшою, людей, які страждають на алергію - в рази менше, ніж в місті.

За останні десятиліття кількість хворих на алергію - надто на поліноз - зросла в 3,8 рази. Від полінозу - сезонного захворювання, спричиненого алергійною реакцією на пилок рослин, а також від його ускладнення - бронхіальної астми, страждають тисячі дніпропетровців.

Хронічна бронхіальна астма є наслідком неправильного лікування алергії, впевнена головний алерголог міста Євгенія Дитятківська. Вона наголосила на тому, що самолікування в цій ситуації є неприпустимим. Зазвичай хворі не мжуть самостійно визначити проблему, тож лікуються на власний розсуд:  алергйні рініти, коньюктивіти та високу температуру городяни воліють лікувати за допомогою антибіотикв, жарознижуючих засобів тощо. Вважаючи, що застудились, хворі лікуються медом, горіхами та іншими народними методами, які призводять до ускладнення хвороби та навіть до трагічних випадків.

Нещодавно, розповіла Дитятківська, лікарям ледь вдалося витягнути з того світу пацієнта, який не втримався від спокуси поласувати шашликом з гірчичною, які алергікам вживати заборонено. В результаті горе-гурман залишився на все життя інвалідом.

Саме дотримання дієти спеціалісти називають найважливішою запорукою боротьби з алергією. При полінозі категорично заборонено вживати в їжу мед, горіхи, насіння, соняшникову та кукурудзяну олію, кавуни, дині, гірчицю, майонез та гострі спеції. Існують і індивідуальні дієти для кожного виду алергену: зокрема тим, хто страждає на алергію на аспірин, не можна вживати продукти червоного кольору. Тим, хто має алергію на домашній пил краще виключити з раціону крабів, раків та креветки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...