App Store Google Play

Алергія на пил? Забудьте про креветки!

03.06.2010 12:21

Розвинута промисловість Дніпропетровська негативно впливає на здоровёя городян, зокрема на рівень захворюваності дніпропетровців на алергію.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, в регіонах з розвинутою промисловістю кількість алергіків є  значно більшою за інші, менш промислово-успішні регіони.

Це пояснюється, в першу чергу, тим, що на агресивність алергену впливають шкідливі речовини, які підсилюють його дію.

Навіть в сільській місцевості, де кількість пилку, бур'янів та злаків є значно більшою, людей, які страждають на алергію - в рази менше, ніж в місті.

За останні десятиліття кількість хворих на алергію - надто на поліноз - зросла в 3,8 рази. Від полінозу - сезонного захворювання, спричиненого алергійною реакцією на пилок рослин, а також від його ускладнення - бронхіальної астми, страждають тисячі дніпропетровців.

Хронічна бронхіальна астма є наслідком неправильного лікування алергії, впевнена головний алерголог міста Євгенія Дитятківська. Вона наголосила на тому, що самолікування в цій ситуації є неприпустимим. Зазвичай хворі не мжуть самостійно визначити проблему, тож лікуються на власний розсуд:  алергйні рініти, коньюктивіти та високу температуру городяни воліють лікувати за допомогою антибіотикв, жарознижуючих засобів тощо. Вважаючи, що застудились, хворі лікуються медом, горіхами та іншими народними методами, які призводять до ускладнення хвороби та навіть до трагічних випадків.

Нещодавно, розповіла Дитятківська, лікарям ледь вдалося витягнути з того світу пацієнта, який не втримався від спокуси поласувати шашликом з гірчичною, які алергікам вживати заборонено. В результаті горе-гурман залишився на все життя інвалідом.

Саме дотримання дієти спеціалісти називають найважливішою запорукою боротьби з алергією. При полінозі категорично заборонено вживати в їжу мед, горіхи, насіння, соняшникову та кукурудзяну олію, кавуни, дині, гірчицю, майонез та гострі спеції. Існують і індивідуальні дієти для кожного виду алергену: зокрема тим, хто страждає на алергію на аспірин, не можна вживати продукти червоного кольору. Тим, хто має алергію на домашній пил краще виключити з раціону крабів, раків та креветки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...