App Store Google Play

В Дніпропетровську стартують Дні польського кіно

01.06.2010 11:40
З 4 по 20 червня в Україні проходитимуть ювілейні V Дні польського кіно.

Як повідомили організатори проекту - Польський Інститут у Києві, Інститут Адама Міцкевича у Варшаві та мережа кінотеатрів "Кінопалац", в ці дні у чотирьох містах України будуть представлені найкращі польські стрічки, що були створені протягом останніх двох років: «Все, що кохаю», «Чарівне дерево», «Ліс», «Мала Москва» та «Нуль».

У Дніпропетровську Дні польського кіно відбудуться 10-13 червня у кінотеатрі „КіноСтанція" в ТРЦ „Дафі.

Зокрема, 10 червня в ТРЦ Дафі  відбудеться показ стрічки "Все, що кохаю", 11 червня - "Мала Москва", 12 червня - "Ліс". 13 червня стане дитячим днем: маленькі дніпропетровці зможуть переглянути стічку "Чарівне дерево".
Гостями фестивалю стануть директор Інституту Адама Міцкевича Павло
Поторочин та відомий кінознавець Матеуш Вернер.

Нуль

 • Польща, 2009, 110 хв.
 • Режисер: Павел Боровський
 • Ролі виконують: Роберт Вєнцкевич, Маріан Дженджель, Рафал Мохр, Рома Гоншеровска, Ольга Богонч

У великому місті починається день. На високому поверсі офісного центру, у великому кабінеті шефа міжнародної корпорації дзвонить телефон. Бізнесмен уважно вглядається у екран мобільного, і , врешті, відповідає. Дзвонить нехлюй ний товстун, який їде у розбитому автомобілі з дивним приятелем. Він питає про рішення. Йдеться про переслідування якоїсь людини. Не без вагань бізнесмен повторює замовлення. Він навіть не підозрює, що своїми діями вплине на долі значної частини мешканців міста.

2010 р. - номінація «Відкриття року»  польської національної нагорди «Орел»

Все, що кохаю

Польща, 2009, 95 хв.

Режисер: Яцек Борцух

Ролі виконують: Ольга Фрич, Матеуш Костюкевич, Анна Радван,  Анджей Хира, Якуб Гершал

Дія стрічки розгортається у Польщі 1981 року.  Група приятелів, проводять час, сповнений музики, на польському узбережжі. Вразливий вісімнадцятирічний Янек, син морського офіцера, організує панкрокову групу, аби кричати на весь світ про речі, які його хвилюють. Хлопець закоханий у Басю. Він, як сучасний Ромео, не в змозі змиритися з тим, що їхнє кохання може бути забороненим. Конфлікт між їхніми кланами допровадить до випробувань родинних почуттів... Події фільму розгортаються на фоні Великої історії.»Солідарність» виборює свободу і демократію, у країні наростає напруга. Комуністи таємно готуються до запровадження військового стану.  Світ Янека та його друзів - це феєрверк молодості, музики, першого кохання, першого бунту, жаги життя, сексу...усього найпрекраснішого. Але жахливий конфлікт з військовим комісаром і загибель близької людини змінюють  безхмарний світ Янека.

2010 р. - Гран-прі «Янчо Воднік» на МКФ «Провінціоналія» у Вжешні

2010 р. - Відкриття року  на МКФ «Провінціоналія» у Вжешні - актор Матеуш Костюкевич

Мала Москва

 • Польща, 2008, 113 хв.
 • Режисер: Вальдемар Кшистек
 • Ролі виконують: Світлана Ходченкова, Леслав Журек, Єлена Лещинська, Анджей Ґрабовскі, Олексій Горбунов

Радянський льотчик Юрій Свєтлов приїздить з дружиною Вірою до польської Лєґніци. Молода Віра вивчає польську, захоплюється поезією і музикою. Невдовзі вона виграє польсько-радянський конкурс пісні. Саме тоді, Віра знайомиться із Міхалом - польським офіцером і музикантом. Чоловік і жінка не в змозі протистояти коханню. Про їхні стосунки миттєво дізнаються у військовому штабі. Юрія терміново відсилають до Радянського Союзу, однак Віра десь зникає. Її тіло знаходять повішеним на дереві у парку. Багато років потому, Юрій із дорослою донькою Віри відвідують покинутий аеродром, старий гарнізонний госпіталь та військовий цвинтар. Вони йдуть слідами Віри, руїнами колишнього СРСР...

2008 р. Велика нагорода журі  для Вальдемара Кшистека «Золоті Леви»  на Фестивалі Польських Фільмів у Гдині

2009 р. Польська національна  нагорода  «Орел» для Світлани Ходченкової у номінації «Найкраща головна жіноча роль»

Ліс

 • Польща, 2009 р.,76 хв.
 • Режисер: Піотр Думала
 • Ролі виконують: Станіслав Брудний, Маріуш Бонашевський

Ця чорно-біла кіноелегія з елементами анімації - режисерський дебют у ігровому кіно відомого польського мультиплікатора. Герої фільму - старий хворий батько та син, що ним опікується. Щоденні медичні процедури, важке поглинання їжі, уривки розмов. Паралельно змонтовані враження від спільної прогулянки лісом. Зворушлива оповідь про найважливіше - пошуки взаєморозуміння, руйнування бар'єрів, довіру, почуття, потребу близькості.

«У цьому фільмі є щось, що давно зникло у польському кіно і що мали ... фільми Хаса. Кіно є справді особистим не тоді, коли відсилає нас до інтимних переживань режисера, а коли говорить про нас, глядачів щось таке, що хочеться запитати: звідки він це знав?» - зазначає відомий польський кінознавець Тадеуш Соболевський.

2009 р. - Спеціальний приз журі «за особливу художню цінність»  на Фестивалі Польських Фільмів у Гдині

Чарівне Дерево

 • Польща, 2009 р., 90 хв.
 • Режисер: Анджей Малешка
 • Ролі виконують: Майя Томавска, Філіп Фабіш, Адам Щегула, Каміль Пулторак, Йоанна Зентарська, Агнешка Гроховска, Анджей Хира

Страшна буря повалила величезний старий дуб - Чарівне Дерево. Люди розпилили його на шматки, з яких зробили речі повсякденного ужитку. Коли ці предмети потрапили до магазинів у цілому світі, почали діятись незвичні речі, оскільки частина надзвичайної магічної сили дубу залишилась у всьому, зробленому з цього дерева. Одного дня, троє дітей - Тося, Філіп і Кукі знаходять крісло, що виконує бажання. Їхні батьки виїхали працювати закордон і залишили дітей під опікою ненависної тітки. Діти вирушають у подорож на пошуки батьків, і з допомогою магічного закляття забирають тітку з собою. Однак, подорож не видається легкою, адже на дітей полює невідомий, який за будь-яку ціну прагне здобути незвичайне крісло.

Beats of Freedom - Поклик свободи

 • Польща, 2010 р.,78 хв. (документальний фільм)
 • Продюсери: Павел Поторочин, Едвард Міщак
 • Режисери: Войцех Слота, Лешек Гноїньський

Це захоплюючий фільм про народження року у Польщі. Яскраві спогади культових музикантів та їхні інтригуючі сповіді надовго залишаються у пам'яті глядачів.  У часи, коли життя у Польщі контролював  режим, музика мала колосальний вплив на суспільство. Так звана «залізна культура» була не в стані стримувати рок, а молодь завдяки цій музиці знаходила свій простір свободи. Польський рок від початку був проти існуючої дійсності. Музика нищила стереотипи і єднала людей.

Герої фільму - відомі рок-музиканти, кумири сорокарічних - покоління батьків нинішньої молоді. У стрічці звучать рок-композиції, які виконують Чеслав Нємен, Клан, Брекаут, Ромуальд і Роман, Турбо, Леді Панк і багато інших  груп та виконавців.

Фільм зацікавить любителів рок-музики та знавців історії року.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...