App Store Google Play

ПР дозволить регіонам самостійно обирати собі мови

01.06.2010 17:27
У Верховній раді зареєстровано законопроект, що надає місцевим радам право визначати регіональні мови. Відповідний проект про внесення змін до закону про місцеве самоврядування зареєстрував представник Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Законопроект пропонує надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо визнання регіональних мов або мов меншин поширеними на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Водночас, законопроект не надає місцевим радам повноваження власними рішеннями встановлювати або змінювати порядок використання мов на певних територіях.

"Його норми спрямовані на надання повноважень приймати рішення про визнання певної мови поширеною в адміністративно-територіальній одиниці, що стане підставою для застосування до неї положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин", - сказано в документі.

Автор законопроекту також зазначив, що його ухвалення "сприятиме збереженню культурної спадщини та історичних традицій в Україні, забезпечить вільний розвиток регіональних мов або мов меншин відповідно до положень Європейської Хартії регіональних мов, що буде мати наслідком зменшення соціальної напруги в суспільстві" .

Як відомо, раніше Кримський парламент ухвалив постанову про використання російської мови як регіональної.

Нагадаємо, раніше Колесніченко заявляв, що його політсила має намір надати статус регіональних 13-ти мовам нацменшин, серед яких російська, угорська, румунська, словацька, польська, гагаузька, татарська та інші. Надання відповідного статусу дозволить значно розширити використання відповідних мов у різних сферах, серед яких освіта, судочинство тощо.

Крім того, Міносвіти вже заявило про намір видавати шкільні підручники усіма мовами нацменшин, якими здійснюється навчання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...