App Store Google Play

БЮТ проти мажоритарки

31.05.2010 14:27

БЮТ виступає проти зміни виборчої системи на місцевих виборах - з пропорційної на мажоритарну.

Про це заявив на брифінгу в понеділок лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

На його переконання, зміна виборчої системи на мажоритарну не тільки не підвищить відповідальність депутатів перед своїми виборцями, а й дасть можливість політичним партіям уникнути цієї відповідальності.

"Ми виступаємо за те, щоб це все ж таки були партійні списки, з максимальною їх відкритістю і підзвітністю перед місцевими громадами", - сказав Кириленко.

Водночас він наголосив, що питання виборчої системи не таке важливе, як питання перерозподілу повноважень між центральними і місцевими органами влади.

На переконання Кириленка, місцеві вибори можна проводити лише після того, як центр передасть в регіони деякі невластиві функції і повноваження, та перерозподілить бюджетні потоки.

Він також нагадав, що в БЮТі вважають оптимальними датами для виборів - або кінець цього року, або 27 березня наступного, коли можна буде обрати і місцевих голів, і ради терміном на 5 років.

Нагадаємо, що раніше громадська організація ГРАД виступала з жорсткою критикою спроб повернутися до мажоритарної системи виборів депатутів усіх рівнів, пояснюючи це великою ймовірністю підкупу кандидатами виборців та виборчих комісій. 

Найбільш оптимальним для України, на думку координатора ГРАД Андрія Денисенка, є запровадження виборчої системи на основі відкритих партійних списків.  При цьому, така система має бути запроваджена на усіх рівнях: від Верховної до районних рад.

- Єдиний спосіб наблизити депутата до виборця, зробити прозорішою процедуру його висування, змусити політичні сили не продавати місця у списках, а залучати в кандидати справді авторитетних людей - це запровадження відкритих списків, - так прокоментував суперечки щодо майбутньої виборчої системи Андрій Денисенко наприкінці минулого року.

Водночас, в квітні 2010 року в ексклюзивному інтерв'ю нашому виданню народний депутат від БЮТ Святослав Олійник назвав мажоритарну систему єдиною прийнятною для місцевих виборів. На його думку, таким чином кандидати витрачатимуть гроші на "покращення життя своїх виборців" замість віддавати їх партіям та блокам.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...
Це вже третє лише за цей рік, який тільки що розпочався! А скільки було отруєнь в минулому році, ми вже всі збилися із рахунку…Нагадаю, що в січні 2019 року в 25-й школі Дніпра отруїлися 70 діт...