App Store Google Play

Шуфрич презентував Дніпропетровщині могильник ядерних відходів

29.05.2010 13:08

Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відвідали Державний спеціалізований комбінат "Родон". Про це повідомляє управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

У заході також взяли участь радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Микола Андрущенко.

Керівники підприємства презентували сховище для тимчасового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та твердих радіоактивних відходів, спорудженого за кошти Міністерства енергетики США в рамках проекту «Покращення збереженості відпрацьованих ДІВ в Україні».

Сховище, будівництво якого майже завершене, обладнане сучасним устаткуванням для безпечного зберігання відходів. Воно може приймати близько 1 тис 700 куб м відпрацьованого ядерного палива.

«Вже розпочата робота, аби підприємство могло прийняти на зберігання перші контейнери з радіоактивними відходами заводу «Електрон» м. Жовті Води. В подальшому всі ці відходи будуть перевозитися. Адже державна програма зберігання радіоактивних відходів передбачає будівництво об'єкту «Вектор» для постійного зберігання відходів на території Чорнобильської зони», - відзначив міністр.

Також під час зустрічі були вирішені ряд питань стосовно зберігання радіоактивних відходів підприємств, що знаходяться на території області. Завдяки цьому всі регіональні промислові підприємства, що мають проблему зі зберіганням радіоактивних відходів, будуть від них звільнені шляхом перевезення до цього спеціалізованого комбінату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...