App Store Google Play

Шуфрич презентував Дніпропетровщині могильник ядерних відходів

29.05.2010 13:08

Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відвідали Державний спеціалізований комбінат "Родон". Про це повідомляє управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

У заході також взяли участь радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Микола Андрущенко.

Керівники підприємства презентували сховище для тимчасового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та твердих радіоактивних відходів, спорудженого за кошти Міністерства енергетики США в рамках проекту «Покращення збереженості відпрацьованих ДІВ в Україні».

Сховище, будівництво якого майже завершене, обладнане сучасним устаткуванням для безпечного зберігання відходів. Воно може приймати близько 1 тис 700 куб м відпрацьованого ядерного палива.

«Вже розпочата робота, аби підприємство могло прийняти на зберігання перші контейнери з радіоактивними відходами заводу «Електрон» м. Жовті Води. В подальшому всі ці відходи будуть перевозитися. Адже державна програма зберігання радіоактивних відходів передбачає будівництво об'єкту «Вектор» для постійного зберігання відходів на території Чорнобильської зони», - відзначив міністр.

Також під час зустрічі були вирішені ряд питань стосовно зберігання радіоактивних відходів підприємств, що знаходяться на території області. Завдяки цьому всі регіональні промислові підприємства, що мають проблему зі зберіганням радіоактивних відходів, будуть від них звільнені шляхом перевезення до цього спеціалізованого комбінату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...