App Store Google Play

Шуфрич презентував Дніпропетровщині могильник ядерних відходів

29.05.2010 13:08

Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відвідали Державний спеціалізований комбінат "Родон". Про це повідомляє управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

У заході також взяли участь радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Микола Андрущенко.

Керівники підприємства презентували сховище для тимчасового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та твердих радіоактивних відходів, спорудженого за кошти Міністерства енергетики США в рамках проекту «Покращення збереженості відпрацьованих ДІВ в Україні».

Сховище, будівництво якого майже завершене, обладнане сучасним устаткуванням для безпечного зберігання відходів. Воно може приймати близько 1 тис 700 куб м відпрацьованого ядерного палива.

«Вже розпочата робота, аби підприємство могло прийняти на зберігання перші контейнери з радіоактивними відходами заводу «Електрон» м. Жовті Води. В подальшому всі ці відходи будуть перевозитися. Адже державна програма зберігання радіоактивних відходів передбачає будівництво об'єкту «Вектор» для постійного зберігання відходів на території Чорнобильської зони», - відзначив міністр.

Також під час зустрічі були вирішені ряд питань стосовно зберігання радіоактивних відходів підприємств, що знаходяться на території області. Завдяки цьому всі регіональні промислові підприємства, що мають проблему зі зберіганням радіоактивних відходів, будуть від них звільнені шляхом перевезення до цього спеціалізованого комбінату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...