App Store Google Play

Унікальний "Декамерон" презентували у Дніпропетровську

28.05.2010 08:29

Навесні в усіх книгарнях нашої країни у продажу з'явилась унікальна збірка "Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років". Назва збірки не випадкова, адже слово "дека" перекладається з грецького, як «десять», і саме десять ексклюзивних історій від десяти популярних сучасних авторів десяти останніх років зібрав у собі «Декамерон».

Збірка об'єднала: Софію Андрухович, Любко Дереша, Анатолія Дністрового, Сергія Жадана, якій до речі, був ініціатором створення книги, Ірену Карпу, Світлану Пиркало, Тараса Прохаська, Світлану Поваляєву, Наталку Сняданко та Сашка Ушкалова.

З 23 по 28 квітня у Харкові, Києві та Львові пройшла перша частина авторського туру, присвяченого виходу збірки. А сьогодні, 27 травня, троє з авторів, а саме Любко Дереш, Світлана Поваляєва та Сашко Ушкалов завітали і до Дніпропетровська.

Зустріч авторів із читачами відбулась у книгарні Empik.

- Ви - сучасна молодь, - звернувся до присутніх у більшості своїй представників молоді Любко Дереш, - Тож, ця книга, у першу чергу, повинна зацікавити саме вас і стати для вас корисною. Адже «Декамерон» - це суміш ідей, які формували українську літературу останні десять років.

- Ця  збірка є унікальною, - додала Світлана Поваляєва, - адже твори, що увійшли до неї, були написані виключно  для «Декамерону» і друкуватись більше ніде не будуть.

- І взагалі, - додала вона, - усі зібрані у «Декамероні» твори нагадують сценарії для короткомтеражок, адже вони є надзвичайно сюжетними і написані дуже "легкою" для сприйняття мовою. А, як відомо, що досвідченішим є письменник, то більш простими словами він здатен донести до читача найглибинніший  та найсерйозніший сенс.

Як зазначив Любко Дереш, в збірці зібрано десять есеїв про кохання: починаючи від зворушливої історії нещасливої любові від Софійки Андрухович і закінчуючи жартівливо-оригінальними творами про любов до ковбаси, або про.. панд. Це ще один доказ того, що України - країна не лише талановитих, але й креативних та дійсно оригінальних письменників, які приваблюють читачів своєю  драйвовістю та неподібністю на інших.

Наостанок автори порадували присутніх читанням найяскравіших уривків з "Декамерону" та традиційною для подібних заходів автограф-сесією.

ФОТОРЕПОРТАЖ про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...