App Store Google Play

У Дніпропетровську визначили цінності мешканців

28.05.2010 13:55
Дніпропетровськ отримав шанс повернути колишню славу інтелектуального флагмана держави. Принаймні, у цьому впевнені учасники клубу «Develop Your Business» (Розвивай Свій Бізнес), котрі стали ініціаторами проведення унікального дослідження цінностей жителів Дніпропетровська, результати якого були представлені нещодавно в ДУЕП.

Як зазначив голова клубу Ігор Гут, даний проект є своєрідною базою формування стратегії Дніпропетровська на найближчі 10-20 років, адже неможливо визначити приорітетні напрями розвитку міста, не знаючи, чим насправді живуть його мешканці. Результати дослідження - певний фундамент, що дає змогу проектувати майбутнє міста з огляду на переконання та мотивацію мешканців.

За словами соціолога експертної компанії «Pro mova» Вікторії Бриндзи, яка, власне, і презентувала результати дослідження, опитані методом особистого інтерв'ю респонденти були розділені на 4 групи або так звані «кластери», що відобразили погляди та переконання своєї категорії. Так, наприклад, яскравою відмінністю представників групи «офісні працівники» стало те, що відповідальність за ситуацію у місті вони покладають не стільки на державну і місцеву владу, скільки на бізнес. «Робочі» ж навпаки усі проблеми вважають «заслугами» влади, «ініціативні глобалісти» покладають усю відповідальність на самих громадян, а «обивателі, котрі ностальгують» (переважно люди пенсійного віку) вважають, що їхні інтереси та права має захищати держава, місцевій владі вони довіряють мало.

Разом з тим загальні висновки по усім чотирьом групам сформували основні характеристики населення Дніпропетровська. Найгострішими проблемами міста дніпропетровці називають незадовільний стан доріг та екології, високі ціни - маленькі зарплати, поганий стан комунальних підприємств. Разом з тим, проблеми, які активно мусуються політичними партіями, як то вступ у НАТО, присутність російського флоту у Криму та т. п., відступають на другий план.

Члени клубу «DYB» зауважують: отримані результати, з якими, до речі, невдовзі можна буде безкоштовно ознайомитися на сайті клубу та компанії «Pro mova», слугуватимуть практичними рекомендаціями для маркетологів компаній малого та середнього бізнесу, інтелектуальною опорою для розвитку стратегії міста та визначення його місії, а також у якості ментальної підтримки для всіх свідомих та мислячих городян.

Як повідомив Ігор Гут, наразі робота над дослідженням триває, зокрема буде сформовано експертну групу, яка працюватиме над розшифруванням результатів та подальшою реалізацією програми. Голова бізнес-клубу також додав, що з приводу даного проекту вже ведуться переговори з місцевими структурами влади. Про подальші кроки у цьому напрямку обіцяють справно інформувати ЗМІ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...