App Store Google Play

Чужі тут не ходять

26.05.2010 08:16

На політико-адміністративній карті України, намальованій адміністрацією Віктора Януковича, Дніпропетровська область стоїть ніби окремо. Команда, яку Віктор Федорович уповноважив «наводити порядок» в області, різко контрастує з аналогічними в інших областях: Олександр Вілкул, це немовби варяги і не варяги, немовби ставленики «донецьких» і немовби свої - жителі Дніпропетровщини. Особливість політичної ситуації в області в тому, що до влади прийшли люди, які раніше не могли її отримати і довгі роки говорили ледь не про поділ регіону на дві частини. Це - так звана криворізька група.

Криворізькі еліти завжди почувалися в цьому плані ураженими - нині тут важко знайти людину, яка б не вважала, що їхнє друге за масштабами місто в області та одне з найбільших у країні має отримати особливий статус і «відокремитися» від Дніпропетровська. Всі народні депутати від Кривого Рогу буквально штурмували парламент законопроектами про «спеціальний статус» міста. Щоправда, ці спроби закінчувалися фіаско.

З огляду на викладене, видається логічним, що еліти Дніпропетровська (які вважають себе обласними) поставилися до призначення пана Вілкула насторожено. Втім, ні в команді Загіда Краснова, який представляв на минулих виборах Сергія Тігіпка, ні в команді колишнього губернатора Миколи Швеця, якого пов'язують із групою «Приват», ні навіть у команді мера Дніпропетровська Івана Куличенка до нового губернатора напевне серйозно не ставляться. Олександр Вілкул не має досвіду керівництва великими державними органами та політичними структурами (якщо, звісно, не рахувати криворізьку організацію Партії регіонів), у парламенті він не подав жодного будь-якого значимого для країни чи регіону законопроекту, обмежившись статусом «рядового бійця» фракції Партії регіонів.

Крім цього, в останні три роки, коли криворізці отримали контроль над фракцією Партії регіонів у Дніпропетровській облраді, обласна організація Партії регіонів виявилася маргіналізованою в середовищі місцевих еліт: Царьов розглядався як пересічний гравець на рівні Дніпропетровська, який навіть не контролював фракції регіоналів у міськраді. Цей статус передався і Вілкулу. На рівні Дніпропетровська у Вілкула не може бути союзників, оскільки еліти вважають за краще домовлятися про своє майбутнє з керівництвом Партії регіонів та адміністрацією президента. Напевне тільки тому мер Іван Куличенко демонструє «дружбу» з губернатором.

Команда Вілкула не змогла, попри декларації, отримати контроль над більшістю в Дніпропетровській міськраді. Його ставленик, колишній союзник Олега Царьова, Дмитро Безуглий, ставши секретарем міськради, ризикує перетворитися на «порожнє місце»: реальним секретарем є Загід Краснов, з яким більшість депутатів-регіоналів пов'язують особисті домовленості. Команда ж Куличенка налаштована не вступати в активне співробітництво з командою губернатора. Тим паче що деякі її представники нехай і таємно, але допомагали в ході останніх виборів Юлії Тимошенко. Микола Швець, маючи за спиною досвід і підтримку великої бізнес-групи, просто не може вести будь-яких переговорів із губернатором - для цього є Віктор Янукович і його оточення.

Команда Вілкула, звісно ж, усе це розуміє. Віктор Янукович поставив перед губернатором завдання сформувати «сильну владну вертикаль», отримавши на чолі всіх органів місцевого самоврядування лояльних регіоналам політиків. Як розповіло джерело в облорганізації Партії регіонів, у команді губернатора хочуть «підпорядкування всіх і вся», переділу сфер впливу в економіці області. І вважають, що в них є для цього універсальний засіб - Іван Іванович Ступак. Колишній заступник глави обласного ГУ МВС, а потім і СБУ, а тепер заступник Олександра Вілкула в партійній організації та облдержадміністрації, Ступак може «натиснути» на кого слід кримінальними справами. Адже в усіх гравців є скелети в шафі. Перший іспит - витиснення «Привату» з ПГЗК - Ступак уже витримав. Наступні - мери міст області, можливо Загід Краснов і команда Миколи Швеця. Передбачається, що у випадку «позитивного результату» Ступак стане кандидатурою «від Януковича» на посаду мера Дніпропетровська.

Утім, противагою цим планам можуть стати місцеві ЗМІ - Олександр Вілкул поки що контролює обласну державну телерадіокомпанію, яку очолив його знайомий по Кривому Рогу Валентин Чанглі. Провідні ж телеканали та газети контролюють або Віктор Пінчук, або «Приват», або команда чинного мера. І в разі чого вони не мовчатимуть.

Дзеркало тижня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...