App Store Google Play

За брехливу рекламу - гривня штрафу

21.05.2010 17:12
Приватне підприємство "Капітолій" у Дніпропетровську рекламувало "унікальну можливість"отримати кредит у розмірі від 5 до 300 тисяч гривень під 1,7% річних без довідки про доходи та строком на 15 років. Втім, насправді все виявилося не настільки райдужним.

Як повідомив на сьогоднішній прес-конференції в ІА "Новий міст" голова Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Анатолій Бідняк, кожен громадянин, який звертався до "Капітолію" за кредитом, ставав учасником однієї з програм підприємства, яка передбачає щомісячну оплату певної суми грошей: чистого внеску та адміністративних витрат. Окрім того, учасник повинен був укласти ряд договорів, складених таким чином, що людині, не надто обізнаній у цій сфері, було складно зрозуміти, що саме від неї вимагається. Договори ці, звичайно ж, теж потребували внесення відповідних коштів.

«Умови договору були прописані таким чином, що при бажанні учасника групи розірвати договір, він фактично втрачав можливість отримати внесені ним кошти, - зазначив Анатолій Бідняк, - Це підтверджено МВC".

Фактично, строк від підписання договору до отримання займу може бути дуже великим, тому що конкретна дата надання займу у договорі не розглядається. Обіцянки, які надавало ПП «Капітолій» у рекламі, не були виправдані.

У ході розгляду справи Комітет з'ясував, що діяльність таких компаній не регулюється чинним законодавством України та жодними державними органами. Тому Комітет звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести у відповідні закони та нормативні акти зміни, які б виключили можливість обману громадян такими підприємствами.

Наразі справа закрита. Враховуючи той факт, що підприємство було винне тільки у брехливій рекламі своїх послуг, «Капітолій» понесло збитки у вигляді штрафу...1 гривні. Але, за словами Анатолія Бідняка, справа буде розглянута відповідними органами.

На даному етапі, АМКУ розглядає діяльність ще десяти підприємств, проводячи розслідування разом з МВС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...