App Store Google Play

За брехливу рекламу - гривня штрафу

21.05.2010 17:12
Приватне підприємство "Капітолій" у Дніпропетровську рекламувало "унікальну можливість"отримати кредит у розмірі від 5 до 300 тисяч гривень під 1,7% річних без довідки про доходи та строком на 15 років. Втім, насправді все виявилося не настільки райдужним.

Як повідомив на сьогоднішній прес-конференції в ІА "Новий міст" голова Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Анатолій Бідняк, кожен громадянин, який звертався до "Капітолію" за кредитом, ставав учасником однієї з програм підприємства, яка передбачає щомісячну оплату певної суми грошей: чистого внеску та адміністративних витрат. Окрім того, учасник повинен був укласти ряд договорів, складених таким чином, що людині, не надто обізнаній у цій сфері, було складно зрозуміти, що саме від неї вимагається. Договори ці, звичайно ж, теж потребували внесення відповідних коштів.

«Умови договору були прописані таким чином, що при бажанні учасника групи розірвати договір, він фактично втрачав можливість отримати внесені ним кошти, - зазначив Анатолій Бідняк, - Це підтверджено МВC".

Фактично, строк від підписання договору до отримання займу може бути дуже великим, тому що конкретна дата надання займу у договорі не розглядається. Обіцянки, які надавало ПП «Капітолій» у рекламі, не були виправдані.

У ході розгляду справи Комітет з'ясував, що діяльність таких компаній не регулюється чинним законодавством України та жодними державними органами. Тому Комітет звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести у відповідні закони та нормативні акти зміни, які б виключили можливість обману громадян такими підприємствами.

Наразі справа закрита. Враховуючи той факт, що підприємство було винне тільки у брехливій рекламі своїх послуг, «Капітолій» понесло збитки у вигляді штрафу...1 гривні. Але, за словами Анатолія Бідняка, справа буде розглянута відповідними органами.

На даному етапі, АМКУ розглядає діяльність ще десяти підприємств, проводячи розслідування разом з МВС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...