App Store Google Play

Куліченко: "Міськелектротранс мусить навчитись заробляти гроші"

20.05.2010 12:53
Електротранспорт є одним з пріоритетних напрямів фінансування цього року. Про це заявив міський голова Іван Куліченко, коментуючи бюджет Дніпропетровська на 2010 рік, що був ухвалений на 57 черговій сесії міськради.

Щоб вийти з критичної ситуації, що склалася на підприємстві "Міськелектротранс", міська влада вже виділила кошти на погашення заборгованості по зарплаті працівникам за минулий рік і за три місці поточного року. Втім, це не вирішує проблеми появи заборгованості в подальшому, адже на сьогодні міський електротранспорт є збитковим.

Ліквідувати це недешеве для міського бюджету "задоволення" депутати, на щастя, не зважились. Натомість вирішили провести комплексний аудит підприємства, щоб  максимально оптимізувати кількість управлінського апарату та витрати, які сьогодні, на думку депутатів і міського голови, не відповідають поточній економічній ситуації на підприємстві.

Крім того, рішенням виконкому з комплексу об'єктів КП "Міськлектротранс" були виділені  три об'єкти, що не впливають на перевезення - база на Молодогвардійській, профілакторій та підвісна канатна дорога. Останній об'єкт передадуть орендатору, а два інших будуть або передані в заставу, або ж виставлені на продаж для того, щоб поліпшити фінансовий стан "Міськелектротрансу".

Водночас, Іван Куліченко зауважив, що "Міськлектротранс" є госпрозрахунковим підприємством і має не лише просити грошей з бюджету, але і вміти заробляти їх самостійно.

Стосовно ж придбання нового рухомого складу, то закупка нових тролейбусів, принаймні коштом бюджету, наразі не планується. За словами Куліченка, тролейбуси так само стоять у пробках, як і автомобілі, та й збільшення кількості "рогатих" без перегляду існуючої маршрутної мережі є недоцільним. В мерії планують за невеликий кошт відремонтувати ті тролейбуси, які сьогодні не експлуатуються, і випустити їх на лінії.

Натомість перевагу нададуть трамваям. Іван Куліченко розповів про попередню угоду на придбання в Німеччині 56 трамвайних вагонів чеського виробництва.

- Цей трамвай є всепогодним, не боїться пробок і перевозить в чотири рази більше за тролейбус або автобус, - наголосив міський голова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...