App Store Google Play

Куліченко: "Міськелектротранс мусить навчитись заробляти гроші"

20.05.2010 12:53
Електротранспорт є одним з пріоритетних напрямів фінансування цього року. Про це заявив міський голова Іван Куліченко, коментуючи бюджет Дніпропетровська на 2010 рік, що був ухвалений на 57 черговій сесії міськради.

Щоб вийти з критичної ситуації, що склалася на підприємстві "Міськелектротранс", міська влада вже виділила кошти на погашення заборгованості по зарплаті працівникам за минулий рік і за три місці поточного року. Втім, це не вирішує проблеми появи заборгованості в подальшому, адже на сьогодні міський електротранспорт є збитковим.

Ліквідувати це недешеве для міського бюджету "задоволення" депутати, на щастя, не зважились. Натомість вирішили провести комплексний аудит підприємства, щоб  максимально оптимізувати кількість управлінського апарату та витрати, які сьогодні, на думку депутатів і міського голови, не відповідають поточній економічній ситуації на підприємстві.

Крім того, рішенням виконкому з комплексу об'єктів КП "Міськлектротранс" були виділені  три об'єкти, що не впливають на перевезення - база на Молодогвардійській, профілакторій та підвісна канатна дорога. Останній об'єкт передадуть орендатору, а два інших будуть або передані в заставу, або ж виставлені на продаж для того, щоб поліпшити фінансовий стан "Міськелектротрансу".

Водночас, Іван Куліченко зауважив, що "Міськлектротранс" є госпрозрахунковим підприємством і має не лише просити грошей з бюджету, але і вміти заробляти їх самостійно.

Стосовно ж придбання нового рухомого складу, то закупка нових тролейбусів, принаймні коштом бюджету, наразі не планується. За словами Куліченка, тролейбуси так само стоять у пробках, як і автомобілі, та й збільшення кількості "рогатих" без перегляду існуючої маршрутної мережі є недоцільним. В мерії планують за невеликий кошт відремонтувати ті тролейбуси, які сьогодні не експлуатуються, і випустити їх на лінії.

Натомість перевагу нададуть трамваям. Іван Куліченко розповів про попередню угоду на придбання в Німеччині 56 трамвайних вагонів чеського виробництва.

- Цей трамвай є всепогодним, не боїться пробок і перевозить в чотири рази більше за тролейбус або автобус, - наголосив міський голова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...