App Store Google Play

Бюджет о двох кінцях

19.05.2010 19:22

Цьогорічний Дніпропетровський бюджет тішить довгоочікуваним зменшенням вилучення зароблених містом коштів до державної скарбниці. Замість минулоришніх 240 мільйонів гривень, цього року ми віддамо лише 117,6.

Міський голова Іван Куліченко пов'язує цей факт з візитом на попередню, 56 сесію міськради голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.

- З цієї трибуни він сказав, що вважає Дніпропетровськ столицею області і всіляко допомагатиме у вирішенні головних проблем міста. Вперше за історію взаємовідносин з обласним бюджетом по двом основним питанням - це дороги і екологія - нам виділена сума, про яку ми раніше тільки мріяли! Це справжня подія для нас! - розчулено заявив Іван Іванович.

З загального "дорожного" бюджету області Дніпропетровськ отримав майже шосту частину - 30 мільйонів зі 170. Ще 18,8 мільйона виділено з обласного фонду для вирішення екологічних проблем.

Аби якось віддячити за губернаторську щедрість, Куліченко закликав присутніх в сесійній залі депутатів (до речі, їх зібралося аж 109 осіб - небувала досі відвідуваність!) подякувати своїм старшим колегам з області за підтримку ініціатив губернатора оплесками.

Після нетривалих і доволі ріденьких, як на депутатський аншлаг, аплодисментів міський голова розкрив менш райдужні та оптимістичні перспективи головного кошторису міста, які не зміг покращити навіть всемогутній Олександр Юрійович.

Зокрема, з'ясувалося, для оплати обов'язкових нагальних зобов'язань, міська рада вже на 211 мільйонів залізла до так званого "другого кошику", з якого фінансуються інновації та розвиток міста. Та й те не поліпшило загального критичного становища міської економіки. Згадані мільйони, вилучені зі спецфонду, за словами Куліченка, були рівномірно, а не за вимогами, розподілені між потребами управлінь та відомств міськвиконкому. Інакше кажучи, влада намагається, скільки вистачає пальців, затикати дірки в проіржавілій вщент рурі міського господарства.

"Найслабкішою ланкою" Іван Іванович, як не дивно, назвав не себе і навіть не область, а державний бюджет України і Міністерство фінансів. Останнє визначило Дніпропетровську на поточний рік просто фантастичні темпи формування бюджетних надходжень.

Якщо в цілому по України темпи зростання надходжень до загального фонду визначені на рівні 13,4%, для нашої області - на рівні 10,9%, для рідного губернатору Кривого Рогу - 6,4%, то Дніпропетровськ мусить напружитися аж на 25,1%. Для порівняння, в Миколаєві доходи зростатимуть на 9,6%. На думку міського голови, темпи для Дніпропетровська встановлені абсолютно необґрунтовано і значно завищені, що ставить під сумнів виконання ухваленого бюджету взагалі.

Важко зрозуміти логіку Мінфіна: чи то економічна криза локально закінчилась у Дніпропетровську, на відміну від решти України, чи може урядовці знають про Дніпропетровськ та правила оподаткування в ньому щось таке, про що не знає, або не хоче говорити мер.

На прохання Івана Куліченка, з числа депутатів та членів уряду буде створена робоча група, яка має проаналізувати стан справ з надходженням до міського бюджету та вказати міськраді і міському голові особисто на прихований потенціал вже ледь мільйонника.

Нагадаємо, що загальний фонд бюджету формується, передусім, з податків на доходи фізичних осіб (майже 75%), плати за землю (майже 20%) та інших дрібних податків та зборів.

Таким чином, враховуючи, що цьогоріч запланований рівень надходження від плати за землю та екологічного збору значно зменшено, Мінфін розраховує, що дніпропетровці зароблять на 25% більше, ніж торік. Принаймні, заплатять на 25% більше податків зі своїх кревних.

От і вирішуйте після цього, чи вважати ухвалений бюджет "оптимістичним" та "соціальним", на чому протягом  п'яти хвилин кілька разів встигла наголосити Ірина Георгіївна Зайцева - заступник мера і колега по партії Міністра фінансів.

Між тим, Іван Іванович дивиться в майбутнє з оптимізмом. Принаймні, він сподівається, що городяни пожертвують до скарбниці ще більше податків і дохідна частина бюджету буде перевиконана. А тоді вже надлишки будуть спрямовані на ті статті, на які наразі коштів не вистачає.

Єдине питання: чи доживуть дніпропетровці, які нині активно мігрують в інші регіони та посилено вимирають, до цього світлого майбутнього?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...