App Store Google Play

Дніпропетровська влада вкладе 42 мільйони в провалля

18.05.2010 09:55

Цьогоріч депутати Дніпропетровської міськради вирішили збільшити фінансування регіональної Програми комплексного інженерного захисту території обласного центру від зсувів, прийнятої у 2006 р. і розрахованої до 2010 р. включно. У поточному сезоні на протизсувні роботи планується перелічити зі скарбниці 42 млн. грн., що майже на 15 млн. грн. більше запланованого. Паралельно чиновники займуться складанням нової програми на наступну п'ятирічку.

Правобережна частина Дніпропетровська порізана десятками ярів, схили яких забудовані вже кілька десятиліть і нерідко просідають. У комунальному Управлінні з інженерного захисту території міста нарахували 140 ділянок загальною площею близько 5 тис. га, де існує небезпека зсуву. Розташовані вони на схилах Тунельної, Красноповстанської, Євпаторійської, Рибальської, Діївської, Аптекарської балок та на житловому масиві Тополя. При цьому 26 з них вимагають невідкладних захисних заходів.

Остання голосна подія в місті трапилося в 1997 р., коли повністю пішли під землю 9-поверховий житловий будинок, два дитсадки й школа на масиві Тополя-1. Як стверджують учені, ця НП багато в чому мала рукотворний характер. Роками під землею накопичувалися витоки з міського водопроводу й каналізації, які в підсумку вирвалися на поверхню, позбавивши місто кілька гектарів житлової забудови й спричинивши більше $150 млн. збитків. Тепер депутати вирішили згадати про жителів сусіднього масиву Тополя-2, жителі якого останнім часом безупинно скаржаться на підвищення рівня ґрунтових вод, причиною якого є всі ті ж діряві комунальні мережі. На підтвердження потенційної небезпеки вони приводять почастішання випадків просідання ґрунту на окраїні масиву, поруч із залізничними коліями та тунелем, що вже дав тріщину під впливом зсуву.

Але в Управлінні з інженерного захисту території міста повідомили «ДС», що ситуація на Тополях під контролем, а збільшення коштів на виконання міської Програми знадобилося, щоб надолужити недофінансування минулих років. В 2006 р. у мерії розраховували, що будуть витрачати на протизсувні заходи близько 35-40 млн. грн. щорічно, дістаючи кошти переважно у вигляді субвенцій з держбюджету. Але реально програма була провалена, що чиновники визнали ще торік. На інженерний захист витрачалися максимум 1-2 млн. грн. у рік, а з початком кризи фінансування й зовсім припинилося.

Тепер Дніпропетровську доведеться надолужувати згаяний час, зміцнюючи небезпечні схили каменем із прилеглих кар'єрів та розчищаючи в ярах колектори, завалені будівельним та побутовим сміттям. Частково відповідальність за ліквідацію потенційної небезпеки візьмуть на себе бізнесмени, що бажають заробити на житловій забудові ярів або сортуванні будівельних відходів.

Два роки тому міська влада віддала одну з балок - Євпаторійську - в оренду ТОВ "Будівельні відходи", створеному мерією та естонською компанією "Балтлендер" для утилізації сміття. За кілька десятиліть міськрада очікує одержати замість яру 10 га лісопаркової зони й використати частину цієї території під забудову.

А вже цього року місцеве ТОВ "Укрспецпромпроект", що пов'язують із топ-менеджером "Южмаша" Володимиром Сербіним, виграло конкурс на комплексну реконструкцію 72 га території, обмеженої вулицями Вакуленчука, Титова, Макарова та проспектом Кірова, у центрі якого розташована Рибальська балка. За умовами договору забудовник зобов'язаний забезпечити безпеку цієї ділянки.

Ділова столиця

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...