App Store Google Play

Знавців української на Дніпропетровщині небагато

17.05.2010 18:26

11 травня у приміщенні Національного академічного театру ім. Івана Франка у Києві відбулися урочистості з нагоди завершення Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та вручення найпрестижніших премій переможцям.

Участь у Х Міжнародному конкурсі з української мови імені Яцика взяли близько 5 млн. учнів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів України.

Четвертий загальнонаціональний (для студентів - III) етап конкурсу відбувся 20 лютого 2010 року в Автономній Республіці Крим, обласних центрах, містах Києві та Севастополі. Серед конкурсантів було 742 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 88 учнів професійно-технічних училищ, 367 студентів вищих навчальних закладів.

Переможцями IV етапу X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів стали 27 осіб (9 школярів вибороли І місце, 9 - II та 9 - III місце), які представляли 16 регіонів України. Зокрема, по три переможці  з Миколаївської, Херсонської областей та Києва, по два знавці української мови - учні  з Житомирської, Київської і Чернівецької областей, по одному учню - з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Львівської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей. 

Єдина переможниця з Дніпропетровщини - 11-класниця Марія Лапенко, яка вчиться в Новоіванівській ЗОШ Нікопольського району. Ще одна  дівчинка - третьокласниця Олександра Шапкіна отримала заохочувальну премію за оригінальне виконання творчих робіт, а учениця 3 класу  Криворізької гімназії №91 Софія Гончар отримала відзнаку за шанобливе ставлення до мовних традицій українського народу.

Серед студентів призове друге місце посіла Марина Сорока - студентка 1 курсу індустріального коледжу ДВНЗ Українського державного хіміко-технологічного університету м. Дніпродзержинська, а студент 2 курсу Національного гірничого Університету Даніїл Іванов отримав заохочувальну премію "За образність мислення".

Як ми повідомляли, естафету конкурсу прийняла Дніпропетровщина! Отож, одинадцятий конкурс стартуватиме 9 листопада саме у Дніпропетровську. Захід проводитиметься за підтримки Ліги українських меценатів та МГО «Інститут Україніки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...