App Store Google Play

Знавців української на Дніпропетровщині небагато

17.05.2010 18:26

11 травня у приміщенні Національного академічного театру ім. Івана Франка у Києві відбулися урочистості з нагоди завершення Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та вручення найпрестижніших премій переможцям.

Участь у Х Міжнародному конкурсі з української мови імені Яцика взяли близько 5 млн. учнів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів України.

Четвертий загальнонаціональний (для студентів - III) етап конкурсу відбувся 20 лютого 2010 року в Автономній Республіці Крим, обласних центрах, містах Києві та Севастополі. Серед конкурсантів було 742 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 88 учнів професійно-технічних училищ, 367 студентів вищих навчальних закладів.

Переможцями IV етапу X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів стали 27 осіб (9 школярів вибороли І місце, 9 - II та 9 - III місце), які представляли 16 регіонів України. Зокрема, по три переможці  з Миколаївської, Херсонської областей та Києва, по два знавці української мови - учні  з Житомирської, Київської і Чернівецької областей, по одному учню - з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Львівської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей. 

Єдина переможниця з Дніпропетровщини - 11-класниця Марія Лапенко, яка вчиться в Новоіванівській ЗОШ Нікопольського району. Ще одна  дівчинка - третьокласниця Олександра Шапкіна отримала заохочувальну премію за оригінальне виконання творчих робіт, а учениця 3 класу  Криворізької гімназії №91 Софія Гончар отримала відзнаку за шанобливе ставлення до мовних традицій українського народу.

Серед студентів призове друге місце посіла Марина Сорока - студентка 1 курсу індустріального коледжу ДВНЗ Українського державного хіміко-технологічного університету м. Дніпродзержинська, а студент 2 курсу Національного гірничого Університету Даніїл Іванов отримав заохочувальну премію "За образність мислення".

Як ми повідомляли, естафету конкурсу прийняла Дніпропетровщина! Отож, одинадцятий конкурс стартуватиме 9 листопада саме у Дніпропетровську. Захід проводитиметься за підтримки Ліги українських меценатів та МГО «Інститут Україніки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...