App Store Google Play

Знавців української на Дніпропетровщині небагато

17.05.2010 18:26

11 травня у приміщенні Національного академічного театру ім. Івана Франка у Києві відбулися урочистості з нагоди завершення Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та вручення найпрестижніших премій переможцям.

Участь у Х Міжнародному конкурсі з української мови імені Яцика взяли близько 5 млн. учнів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів України.

Четвертий загальнонаціональний (для студентів - III) етап конкурсу відбувся 20 лютого 2010 року в Автономній Республіці Крим, обласних центрах, містах Києві та Севастополі. Серед конкурсантів було 742 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 88 учнів професійно-технічних училищ, 367 студентів вищих навчальних закладів.

Переможцями IV етапу X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів стали 27 осіб (9 школярів вибороли І місце, 9 - II та 9 - III місце), які представляли 16 регіонів України. Зокрема, по три переможці  з Миколаївської, Херсонської областей та Києва, по два знавці української мови - учні  з Житомирської, Київської і Чернівецької областей, по одному учню - з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Львівської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей. 

Єдина переможниця з Дніпропетровщини - 11-класниця Марія Лапенко, яка вчиться в Новоіванівській ЗОШ Нікопольського району. Ще одна  дівчинка - третьокласниця Олександра Шапкіна отримала заохочувальну премію за оригінальне виконання творчих робіт, а учениця 3 класу  Криворізької гімназії №91 Софія Гончар отримала відзнаку за шанобливе ставлення до мовних традицій українського народу.

Серед студентів призове друге місце посіла Марина Сорока - студентка 1 курсу індустріального коледжу ДВНЗ Українського державного хіміко-технологічного університету м. Дніпродзержинська, а студент 2 курсу Національного гірничого Університету Даніїл Іванов отримав заохочувальну премію "За образність мислення".

Як ми повідомляли, естафету конкурсу прийняла Дніпропетровщина! Отож, одинадцятий конкурс стартуватиме 9 листопада саме у Дніпропетровську. Захід проводитиметься за підтримки Ліги українських меценатів та МГО «Інститут Україніки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...