App Store Google Play

У Дніпропетровську представили Білорусь без цензури

14.05.2010 19:12
14 травня у приміщенні Обласної бібліотеки для молоді ім.Свєтлова відбулась прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю «Білоруська весна» та з нагоди відкриття виставки «Belarus Press Photo 2010» у рамках цього фестивалю.

Найбільший фестиваль сучасної нецензурованої білоруської культури «Білоруська весна 2010» відбувається в Україні вже вчетверте, але лише вперше у Дніпропетровську. Партнерами цього заходу є громадська організація «Арт-об'єднання ПіплГрад» та мистецька агенція «Арт-Вертеп». Організатори - творча Ініціатива «Білоруський десант».

«Чорнобильська зона 20 років потому», «Будинок престарілих», «Дитина в післяопераційній палаті кадіохірургічного центру» - назви фото кажуть самі за себе, показуючи дійсно нецензурований оточуючий світ.

«Головна мета цієї виставки - презентувати Білорусь не просто як державу, а як країну дійсно талановитих людей, яка, нажаль, плекає загальну масу мешканців, але не особистостей", - зазначила під час прес-конференції один з організаторів фестивалю, мешканка Дніпропетровська Віра Гладких.

«Дивлячись телебачення, Білорусь уявляєш як таку собі щасливу країну із добрими дорогами та дешевою ковбасою, щасливими та усміхненими громадянами, - розповідає Віра Гладких, - Але Білорусь - це країна, якій потрібна наша солідарність, адже це країна, яка веде дійсно жорстоку політику цензури, і має усього лише чотири державних (звичайно ж цензурованих) телеканали! 90 відсотків преси у Білорусі пише лише на замовлення влади, і тільки 10 відсотків, потерпаючи жахливі репресії, усе-таки відноситься до інституту преси незалежної! Це дійсно нечувано!»

За словами організатора, Білорусь - це країна безперечно талановитих людей, які не можуть проявляти свої здібності через жахливий пресинг влади. Там навіть у Інтернет потрібно заходити, пред'являючи паспорт чи посвідчення і фіксуючі ті Інтернет-сторінки, на які ти заходив!

«Я часто буваю у Білорусі, - розповіла Віра Гладких, - І хочу вам сказати, що почути у Мінську білоруську мову набагато важче, аніж українську у Дніпропетровську! Там взагалі не шанують рідну культуру. І це ще один приклад того, наскільки шкідливо може вплинути на країну прийняття двох державних мов!»

Фото, представлені на виставці, були заборонені у Білорусі, адже несуть у собі опозиційний сенс та показують нам Білорусь такою, яка вона є насправді, без цензури.

ФОТО - ІА "Новий міст"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...