App Store Google Play

У Дніпропетровську представили Білорусь без цензури

14.05.2010 19:12
14 травня у приміщенні Обласної бібліотеки для молоді ім.Свєтлова відбулась прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю «Білоруська весна» та з нагоди відкриття виставки «Belarus Press Photo 2010» у рамках цього фестивалю.

Найбільший фестиваль сучасної нецензурованої білоруської культури «Білоруська весна 2010» відбувається в Україні вже вчетверте, але лише вперше у Дніпропетровську. Партнерами цього заходу є громадська організація «Арт-об'єднання ПіплГрад» та мистецька агенція «Арт-Вертеп». Організатори - творча Ініціатива «Білоруський десант».

«Чорнобильська зона 20 років потому», «Будинок престарілих», «Дитина в післяопераційній палаті кадіохірургічного центру» - назви фото кажуть самі за себе, показуючи дійсно нецензурований оточуючий світ.

«Головна мета цієї виставки - презентувати Білорусь не просто як державу, а як країну дійсно талановитих людей, яка, нажаль, плекає загальну масу мешканців, але не особистостей", - зазначила під час прес-конференції один з організаторів фестивалю, мешканка Дніпропетровська Віра Гладких.

«Дивлячись телебачення, Білорусь уявляєш як таку собі щасливу країну із добрими дорогами та дешевою ковбасою, щасливими та усміхненими громадянами, - розповідає Віра Гладких, - Але Білорусь - це країна, якій потрібна наша солідарність, адже це країна, яка веде дійсно жорстоку політику цензури, і має усього лише чотири державних (звичайно ж цензурованих) телеканали! 90 відсотків преси у Білорусі пише лише на замовлення влади, і тільки 10 відсотків, потерпаючи жахливі репресії, усе-таки відноситься до інституту преси незалежної! Це дійсно нечувано!»

За словами організатора, Білорусь - це країна безперечно талановитих людей, які не можуть проявляти свої здібності через жахливий пресинг влади. Там навіть у Інтернет потрібно заходити, пред'являючи паспорт чи посвідчення і фіксуючі ті Інтернет-сторінки, на які ти заходив!

«Я часто буваю у Білорусі, - розповіла Віра Гладких, - І хочу вам сказати, що почути у Мінську білоруську мову набагато важче, аніж українську у Дніпропетровську! Там взагалі не шанують рідну культуру. І це ще один приклад того, наскільки шкідливо може вплинути на країну прийняття двох державних мов!»

Фото, представлені на виставці, були заборонені у Білорусі, адже несуть у собі опозиційний сенс та показують нам Білорусь такою, яка вона є насправді, без цензури.

ФОТО - ІА "Новий міст"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Сьогодні хочу відкрити про себе декілька страшних таємниць. Я – з тих, хто замовляє каву українською, не купляє на касі пластикові пакети, підтримує Січеславську, а ще я - віруюча людина.Я завжд...
Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...