App Store Google Play

Небоженко: Азаров прийшов ненадовго

13.05.2010 12:31

Наразі не відомо, які підприємства влада віддасть Росії, тому що секретні протоколи можуть складатися з будь-якого приводу, навіть на день народження якого-небудь російського чиновника. Але проблема в тому, що перші кроки уряду налякали і стривожили громадськість. Це констатував Віктор Небоженко у своїй колонці на Главкомі.

На думку соціолога, ніхто не очікував, що Партія регіонів замість виконання своєї соціальної програми займеться, в першу чергу, зміцненням відносин з Росією. Відносини ці потрібно зміцнювати, але чим більше буде зроблено квапливих хаотичних ходів, тим буде гірше.

Будь-які стосунки між двома великими державами вимагають обережності і ґрунтовності, і їх не можна будувати в таємниці від народів цих країн. Що б не думали кремлівські політики чи «регіонали», вони ніколи не приймуть правильних міждержавних рішень без серйозної підготовки. Завдання, які взялася вирішувати сьогоднішня влада, не вирішуються наскоком. Вирішувати їх треба, але те, як це робиться, звичайно, збуджує опозицію і викликає побоювання суспільства.

На думку Небоженка, люди очікували, що нова влада буде займатися наведенням економічного порядку або важкими реформами, які треба було комусь починати. Але якщо попередні уряди просто брали гроші у МВФ і намагалися вирішити внутрішні проблеми, то уряд Азарова пішов іншим шляхом. Замість того щоб починати реформи, воно почало з продажу найбільш ліквідних підприємств. Тому, грубо кажучи, у страху очі великі. Спокуса віддати підприємства Росії і не мати з ними справи в уряду набагато більше, ніж бажання проводити серйозні реформи. Але якщо будуть віддані атомна промисловість, ГТС, то за рахунок чого буде поповнюватися бюджет?

Насправді нам потрібні реформи в машинобудуванні, енергетиці, серйозне залучення міжнародних коштів у газотранспортну систему. Але Азаров ж не віддав росіянам вугільну промисловість чи ЖКГ! Тому що перша є джерелом корупції для східноукраїнських „вугільних баронів", а друге - просто нікому не потрібно.

У цій ситуації відчувається, що нинішній прем'єр прийшов ненадовго, тому що так не чинять люди, які хочуть добитися економічного добробуту і залишитися в пам'яті людей з позитивними оцінками.

Соціолог прогнозує, що регіонали просто хочуть вирішити свої завдання, а потім виїхати на Рубльовку і звідти сміятися над цією країною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...